Performancing Metrics

۲ کمیته ویژه برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن کرمانشاه تشکیل شد | اتاق خبر
کد خبر: 454964
تاریخ انتشار: 13 آذر 1401 - 10:07
استاندار کرمانشاه از تشکیل ۲ کمیته ویژه بافت‌های فرسوده و تامین زمین برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن و کمک به خانه‌دار کردن مردم یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم در استان کرمانشاه است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از  ایرنا؛ «بهمن امیری‌مقدم» در جلسه شورای مسکن استان، افزود: این ۲ کمیته باید هر چه سریعتر تشکیل و در جلسات بعدی شورای مسکن گزارش عملکرد ارائه و میزان پیشرفت ها در اجرای ساماندهی بافت های فرسوده و همچنین تامین زمین را اعلام کنند.

وی بیان داشت: شهرداری کرمانشاه با همکاری راه و شهرسازی باید نسبت به شناسایی سرمایه گذاران برای اجرای طرح ساماندهی بافت های فرسوده در شهرها اقدام کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین تاکید کرد: به موازات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان باید اجرای پروژه های زیرساختی مانند آب، برق و گاز نیز در اولویت کاری قرار گیرد و فرمانداری ها و شهرداری ها در این زمینه مسئولیت مهمی دارند که باید با نظارت کامل، آن را پیگیری کنند.

امیری‌مقدم در ادامه بر پیگیری ویژه برای تامین زمین در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و از این طرح به عنوان یکی از سیاست های مهم و اساسی دولت سیزدهم در استان نام برد و از مدیران ذیربط خواست که در این زمینه جدیت و تلاش مضاعف داشته باشند.

وی اظهار داشت: دستگاه هایی که زمین مازاد در اختیار دارند باید بخشی از آن را مشخص و در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای کارکنان فاقد مسکن خود قرار دهند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مسکن یکی از ضرورت های زندگی مردم است ادامه داد: باید همه دستگاه های اجرایی ذیربط تلاش کنند که بحث تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را به نتیجه مشخصی برسانند و از زمین های موجود برای این طرح استفاده شود.

امیری‌مقدم از مسئولین ذیربط خواست که اجرای طرح های مربوط به مسکن را با سرمایه گذاران و بخش خصوصی به صورت توافقی و مشارکتی در دستور کار قرار دهند.

وی همچنین با تاکید بر توجه ویژه به ساماندهی بافت های فرسوده تاکید کرد: برای این موضوع باید طرح جامعی داشته باشیم زیرا ساماندهی بافت های فرسوده علاوه بر اینکه به زیباسازی شهر کمک می کند در جلوگیری از گسترش بی رویه شهر هم موثر است.

پروژه های نهضت ملی مسکن در کرمانشاه ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نیز از پیشرفت ۱۹ درصدی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با پیشرفت بیشتر این پروژها تا دهه فجر یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به مردم تحویل داده شود.

«مهرداد آهکی» گفت: در حال حاضر پروژه های نهضت ملی مسکن کرمانشاه در مناطق شمال غربی و شرقی شهر کرمانشاه، دولت آباد و شهرک امام (ره) در حال احداث است و ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی طرح‌های در حال احداث شهر کرمانشاه را پروژه ۱۲ هزار واحدی سراج، پروژه پنج هزار و ۴۰۰ واحدی دولت‌آباد، پروژه چهار هزار واحدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پروژه شهرک مرادآباد اعلام کرد و گفت: در پروژه ۴۹ هکتاری اسلام آباد غرب نیز سه هزار واحد در حال احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون زمین برای احداث ۳۳ هزار متقاضی تأمین شد، افزود: در استان کرمانشاه ۲۰۰ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، که پس از بررسی‌های اولیه ۵۷ هزار نفر آن واجد شرایط شناخته شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون هشت هزار نفر از متقاضیان مسکن در کرمانشاه قسط ۴۰ میلیون تومانی نخست را پرداخت کرده‌اند، گفت: تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن در شهر کرمانشاه و ۳۰۰ میلیون تومانی در سایر شهرستانها ، برای متقاضیان در این طرح نظر گرفته شده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت حدود ۴۵۰ هزار نفر آن در شهرک های حاشیه نشین و بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید