Performancing Metrics

پیش بینی عقبگرد قیمت سکه در نیمه آذر 1401 | اتاق خبر
کد خبر: 455062
تاریخ انتشار: 15 آذر 1401 - 09:46
عده ای از معامله گران با اشاره به ریزش قیمت اونس طلا از احتمال عقبگرد قیمت سکه در بازار امروز سخن گفتند.با این حال برخی از تحلیلگران معتقدند در صورتی که نرخ دلار صعودی شود شانس معامله گران کاهشی بازار سکه تضعیف خواهد شد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز، بازار سکه روز گذشته با استقبال خریداران سکه همراه بود. سکه بازان دیروز با قدرت از نیمه کانال ۱۷ میلیون تومان عبور کردند. با تثبیت قیمت سکه در محدوده یاد شده هیجان معامله گران برای خرید بیشتر شد و فلز زرد رنگ داخلی تاسطح ۱۷ میلیون و‌ ۶۹۹ هزار تومان بالا رفت. این قیمت در مقایسه با عصر یکشنبه تقریبا ۳۰۰ هزار تومان صعود کرده بود.

قیمت طلا ریزش کرد

قیمت اونس طلا در معاملات عصر دیروز ریزش کرد.فلز گران بهای جهانی روز گذشته از مرز ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کرد و تا پله هفتم کانال۱۷۰۰ دلار پایین آمد. قیمت اونس طلا در زمان نوشتن این گزارش در محدوده ۱۷۷۴ دلار معامله شد که نسبت به روز قبل ۲۱ دلار کاهش را نشان می دهد. 

پیش بینی قیمت سکه از مسیر نرخ دلار 

در شرایط فعلی عده ای از معامله گران معتقدند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز مسیر رشد را طی کند ممکن است سکه بار دیگر آرایش صعودی به خود بگیرد و به سمت مرز مقاومتی ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت کند. از نگاه این دسته از تحلیگران  رسیدن قیمت سکه امامی به مرز یاد شده و باقی ماندن آن بالای مرز مذکور  چراغ سبزی به کانال شکنی جدید در آینده خواهد بود.

از سوی دیگر به نظر می رسد افزایش قیمت سکه در بورس کالا انتظارات صعودی معامله گران سکه را تقویت کرده است.

سکه بازان عقب نشینی می کنند؟

با این حال عده ای از معامله گران با اشاره به ریزش قیمت اونس طلا از احتمال عقبگرد قیمت سکه در بازار امروز سخن گفتند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید