Performancing Metrics

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قزاقستان برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 455781
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1401 - 12:40
هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در روزهای ۵ و ۶ بهمن در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه  داتاق خبر به نقل از ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، این اجلاس بر اساس رایزنی‌های صورت‌ گرفته با مقامات قزاقستانی و در راستای اهتمام دولت سیزدهم به منظور برگزاری موثر کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با کشورهای هدف به خصوص کشورهای همسایه در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

هیات ایرانی متشکل از نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی به‌ ویژه جمعی از تجار و فعالان اقتصادی کشورمان به ریاست "سیدجواد ساداتی‌نژاد" وزیر جهاد کشاورزی در این اجلاس حضور می‌یابند تا موضوعات مهم همکاری در زمینه‌های مختلف کشاورزی، کشت فراسرزمینی، همکاری‌های بندری، بانکی، حمل ‌و نقل و ترانزیت، افزایش حجم تجارت، انرژی و ... را مورد بررسی قرار داده و چند سند همکاری دوجانبه را امضا کنند.

بنا به این گزارش، حجم تجارت دو کشور در ۱۰ ماه ابتدای سال ۲۰۲۲ معادل ۴۵۰ میلیون دلار بود و در این مدت صادرات کشورمان با ۲۶.۵ درصد رشد به ۱۶۷ میلیون دلار و واردات از قزاقستان با ۱۵ درصد رشد به ۲۸۳ میلیون دلار رسیده است. همچنین با احتساب صادرات خدمات فنی و مهندسی، آمار مبادلات دو کشور تاکنون بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید