Performancing Metrics

رشد بی‌سابقه قیمت بیت‌کوین و طلا در سایه بحران بانکی | اتاق خبر
کد خبر: 456315
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1401 - 08:50
بیت کوین نیز که مانند طلا به شدت به نرخ بهره فدرال رزرو حساس است با افزایش گمانه زنی ها درباره عقب نشینی سیاستی فدرال رزرو امروز نیز به مسیر پرشیب صعودی خود ادامه داد و نزدیک به 7 درصد رشد قیمت داشت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اقتصادنیوز: قیمت طلا در آخرین روز هفته عجیب و غریب بازارها در خلال بحران های بانکی جهانی، باز هم افزایش قیمت داشت.

قیمت طلا در روز جمعه نزدیک به 3 درصد افزایش یافت تا قیمت به سطح 1977 دلار نیز برسد. با این حساب قیمت هر اونس طلا در هفته ای که گذشت نزدیک به 6 درصد رشد قیمت پیدا کرد تا یکی از بهترین هفته های طلا در سه سال اخیر ثبت شود.

بزرگ ترین عامل این رشد خیره کننده بحران های بانکی بود که اصلی ترین آن نیز مربوط به سقوط بانک سیلیکون ولی آمریکا می شد. بزرگ ترین بحران بانکی پس از سال 2008 میلادی بازارهای جهانی را در شوک فروبرده است. همچنین این موضوع سبب شده است تا نگاه ها به نشست هفته آینده فدرال رزرو دوخته شود، جایی که اکنون پیش بینی می شود که مسئولان بانک مرکزی آمریکا به دلیل اتفاقات پیش آمده کمتر از قبل موضعی انقباضی داشته باشند. حتی اکنون نیز برخی بحران پیش آمده را به دلیل سیاست های انقباضی شدید فدرال رزرو می دانند.

همین موضوعات سبب بازگشت اقبال به طلا شد و بهترین هفته طلا در ماه مارس 2020 رقم خورد. سرمایه ها که هنوز هم از شنیدن خبرهای بد بانکی می ترسند جایی بهتر از طلا برای محافظت از ریسک های بالقوه پیدا نمی کنند.

بیت کوین نیز که مانند طلا به شدت به نرخ بهره فدرال رزرو حساس است با افزایش گمانه زنی ها درباره عقب نشینی سیاستی فدرال رزرو امروز نیز به مسیر پرشیب صعودی خود ادامه داد و نزدیک به 7 درصد رشد قیمت داشت. امروز در حالی قیمت تا نزدیکی کانال 27 هزار دلاری بالا رفت که بازدهی قیمتی بیت کوین از ابتدای هفته به رقم شگفت انگیز 30 درصد رسیده است.

اتریوم نیز امروز نزدیک به 6 درصد رشد قیمت داشت تا دومین رمزارز بزرگ جهان وارد کانال 1700 دلاری شود. اتریوم نیز از ابتدای هفته نزدیک به 19 درصد قیمت داشته است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید