Performancing Metrics

۹۰ سال قدمت و خدمت بانک کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 457285
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1402 - 11:50
به مناسبت ۲۱ خرداد، نودمین سالروز تأسیس بانک کشاورزی، دکتر هوشنگ حیدرنژادیان مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران به تشریح عملکرد شعب بانک کشاورزی مازندران پرداخت.

به گزارش  اتاق بر به نقل از ایسنا :روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مازندران، وی در ابتدای سخنانش در خصوص تسهیلات پرداختی در بانک کشاورزی استان مازندران در سال گذشته گفت: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۱ هزار و ۸۹۴ میلیارد ریال به ۵۹ هزار و ۷۰۴نفر از متقاضیان این تسهیلات اعطا شد.

دکتر حیدرنژادیان منابع بانک کشاورزی استان مازندران در اسفندماه سال گذشته را ۱۳۹ هزار و ۳۲۴میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم در ۲۱ خرداد ‌ماه سال جاری به ۱۴۹ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال رسیده است که نشان از رشد جذب منابع در سال جاری دارد.

وی بابیان اینکه بانک کشاورزی مازندران از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان اسفندماه، مبلغ ۱۴۰۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ۱۹۳۸ نفر از واجدان شرایط این تسهیلات پرداخت کرده است افزود: در این مدت نیز مبلغ ۱۷۳۳ میلیارد ریال تسهیلات فرزند آوری به ۶۳۸ نفر از متقاضیان این تسهیلات در راستای تحکیم بنیان خانواده، ترویج و سهولت اجرای سنت حسنه ازدواج و افزایش امید به زندگی در شعب بانک کشاورزی استان مازندران پرداخت‌شده است.

دکتر هوشنگ حیدرنژادیان توسعه بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن را یکی از مهم‌ترین نقش‌های ذاتی بانک کشاورزی برشمرد و افزود: پرداخت تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته باهدف گسترش مکانیزاسیون کشاورزی در اولویت پرداخت‌های این بانک قرارگرفته است.

وی ادامه داد: در راستای اعطای تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در سال گذشته ۱۳۱۳ فقره تسهیلات به ارزش ۷۵۰ میلیارد ریال به متقاضیان این تسهیلات اعطا شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران یادآور شد: در اجرای مفاد جزء (۱) بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه در سال گذشته ۱۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۹۸۸ نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت شد.

وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک کشاورزی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی این بانک در حمایت از بهبود پایدار معیشت خانوارهای کم‌درآمد و رونق اقتصادی کشور انجام می‌شود.

حیدرنژادیان در خصوص عملکرد طرح‌های ویژه‌ی بانک کشاورزی در استان مازندران گفت: در بخش مصوب و پرداختی از محل بند الف تبصره ۱۸ در رسته‌های مختلف بانک کشاورزی استان مازندران موفق شد در سال گذشته ۳۸۴ فقره تسهیلات به ارزش ۹۱۱۶ میلیارد ریال به واجدین شرایط پرداخت نماید که ازنظر تعداد ۴/۸ درصد و ازنظر مبلغ ۷/۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش مصوب و پرداختی بند الف ماده ۵۲ بانک کشاورزی استان مازندران توانست در سال گذشته ۶۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۶۰۶ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت نماید.

وی در خصوص تسهیلات پرواربندی عشایر گفت: در سال گذشته ۸۲ فقره تسهیلات به ارزش ریالی ۵۶ میلیارد ریال در بخش پرواربندی عشایر پرداخت‌شده است.

وی یادآور شد: یکی از سیاست‌های کلان کشور در سال‌های اخیر افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی برای کاهش مصرف آب در کشور است، زیرا در شرایط کنونی بسیاری از شهرهای کشور با تنش آبی مواجه هستند و برای کنترل ذخایر آب زیرزمینی باید ضریب تولید محصولات کشاورزی نسبت به آب مصرفی باید بهبود پیدا کند، ازاین‌رو بانک کشاورزی در راستای تحقق دو هدف اصلی توسعه پایدار شامل امنیت غذایی و حفظ منابع پایه، اهتمام ویژه‌ای در پرداخت تسهیلات کشت گلخانه‌ای دارد.

۹۰ سال قدمت و خدمت بانک کشاورزی

مدیر بانک کشاورزی استان مازندران ادامه داد: در این راستا در سال گذشته ۱۰۳ فقره تسهیلات به ارزش ۱۴۷۵ میلیارد ریال برای احداث و توسعه تأسیسات گلخانه‌ای به متقاضیان واجد شرایط پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه عملکرد مثبت بانک کشاورزی، عامل موفقیت طرح مردمی سازی یارانه‌ها بوده و موفقیت این طرح، در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور تحول مثبتی ایجاد خواهد کرد افزود: خدمت‌رسانی شعب بانک کشاورزی مازندران در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، نشانگر فهیم بودن، دغدغه مندی و تعهد کارکنان این بانک نسبت به سرنوشت کشور و مردم است. این تلاش در خدمت‌رسانی، یک رکورد برای بانک کشاورزی است که جای تقدیر دارد.

حیدرنژادیان در خصوص بند «خ» جذب‌شده در بانک کشاورزی مازندران گفت: در سال گذشته ۶۷۹ میلیارد ریال در این بخش جذب گردید که این مبلغ در اردیبهشت ماه سال جاری به ۲۰۲۹ میلیارد ریال رسیده است.

ایشان در خصوص تسهیلات پرداختی تکلیفی و غیر تکلیفی بانک کشاورزی مازندران در سال گذشته گفت: در بخش تسهیلات تکلیفی ۲۷۲۷ فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۶۸۵ میلیارد ریال و در بخش تسهیلات پرداختی غیر تکلیفی تعداد ۵۶۹۸۰ فقره تسهیلات به ارزش ۶۸۲۳۲ میلیارد ریال به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شد.

دکتر هوشنگ حیدرنژادیان مدیر شعب بانک کشاورزی مازندران در خصوص پرداخت خسارت بیمه‌ی کشاورزی در استان گفت: صندوق بیمه کشاورزی به‌عنوان مهم‌ترین و مؤثرترین نهاد دولتی در جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی ناشی از خطرات و حوادث قهری - طبیعی، در تلاش است تا با رویکرد مدیریت ریسک و طراحی و ارائه مناسب‌ترین بسته‌ها و طرح‌های بیمه‌ای بر مبنای خواست و انتظار بهره‌برداران و بهره‌گیری از بستر فناوری‌های نوین دیجیتالی، امنیت سرمایه‌گذاری و رشد اقتصاد کشاورزی دانش‌بنیان را باهدف تحقق پایداری در تولید و اقتدار غذایی، تضمین نماید.

 وی بیان داشت: در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعداد ۳۳۱۱۶ فقره بیمه‌نامه در استان صادر و بیش از ۵۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان این استان غرامت پرداخت‌شده است.

دکتر حیدر نژادیان در پایان سخنانش با بیان اینکه بانک کشاورزی برای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده است، نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت افزود: بدون تردید بانک کشاورزی در جغرافیای استان مازندران و با تاسی از سیاست های کلان دولت سیزدهم، نهایت تلاش خود را در راستای تحقق این شعار از طریق پرداخت تسهیلات نظارت شده و کمک به جریان تولید پایدار و رشد و توسعه بخش کشاورزی، بکار خواهد بست.

لازم به ذکر است، بانک کشاورزی به عنوان یکی از بانک‌های تخصصی کشور که مأموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است، در بیست و یکم خرداد سال ۱۳۱۲ تأسیس و  هم‌اکنون با پشتوانه نود سال‌ تجربه خدمت‌رسانی، به‌عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکی به همه مردم ایران در حال خدمت‌رسانی است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید