Performancing Metrics

بارش های بهاری در این ۳ استان تشدید میشود | اتاق خبر
کد خبر: 457298
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1402 - 12:23
سازمان هواشناسی با صدور هشدار تشدید ناپایداری‌های جوی در برخی استان‌ها از وزش باد و کاهش دما در سواحل دریای خزر در ۳ روز آینده خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی ۵ روز آینده با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور رشد ابرهای همرفتی، همراه با بارش های بهاری، رعدوبرق و وزش باد شدید در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل پیش‌بینی شده است.

امروز در شرق اردبیل، گیلان، مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز  در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

فردا بارش های بهاری در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل تشدید می‌شود و در سایر مناطق ذکر شده کاهش می‌یابد. جمعه ابرناکی خفیف و پراکنده در این مناطق و سواحل دریای خزر روی می‌دهد. ضمن این‌‌که طی سه روز آینده در شرق اردبیل و سواحل شمالی کشور وزش باد شمالی و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

شنبه هفته آینده بارندگی در مناطق شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل تقویت شده و در سایر مناطق کشور جو آرامی مستقر است.

یکشنبه هفته آینده تنها در شمال آذربایجان شرقی ابرناکی و بارش پیش بینی سده است.

توصیف سامانه: تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی (بویژه درساعات بعدازظهر و اوایل شب)

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۵

 

نوع مخاطره: رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید، گردوخاک و برخی نقاط تگرگ

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۴: اردبیل، شمال استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۵: اردبیل، نیمه شمالی استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی.

آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ

توصیه: اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی و پارک خودروها در مناطق مسقف.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید