Performancing Metrics

پنج نکته درباره فهرست جدید محصولات ایرانخودرو | اتاق خبر
کد خبر: 457396
تاریخ انتشار: 4 تیر 1402 - 08:41
ایرانخودرو بالاخره به کاهش قیمت دنا پلاس رضایت داد اما فهرست جدید هنوز یک باگ بزرگ دارد؛ پژو ۲۰۷ با موتور TU۳

 به گزارش اتاق خبر به نقل از فرارو- فهرست محصولات ایرانخودرو تیرماه ۱۴۰۲ با تعیین تکلیف دنا پلاس آپدیت شد. با اعتراض متقاضیان دنا پلاس به قیمت ۴۱۰ میلیونی و ورود شورای رقابت به ماجرا، ایرانخودرو کوتاه آمد و در فهرست جدید قیمت دنا پلاس را به حدود ۳۵۰ میلیون رساند. این وسط چیزی که در فهرست جدید غیرمنطقی به‌نظر می‌آید، اصرار ایرانخودرو روی قیمت موردپسندش برای پژو ۲۰۷ با موتور TU۳ است. محصولی که هنوز شورای رقابت برای آن تصمیمی نگرفته و فعلا از ۲۰۷ با موتور TU۵ حدود ۱۰ میلیون گران‌تر فروخته می‌شود. دنا پلاس جوانان، دنا پلاس اتوماتیک و تارا اتوماتیک نسخه V۴ به‌ترتیب گران‌ترین محصولات ایرانخودرو هستند و با انقراض ۲۰۶ حالا سه‌تا از اعضای خانواده پژو پارس ارزان‌ترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند.

شماره یک| اضافه شدن دو محصول به فهرست ایرانخودرو

دنا پلاس جوانان و تارا V۴ رسما به فهرست محصولات ایرانخودرو اضافه شدند. دنا پلاس جوانان با همان گیربکس دنا پلاس اتوماتیک راهی بازار می‌شود درعوض به آپشن‌های بیشتری مثل ورود بدون کلید و استارت بدون کلید مجهز شده است. به‌همین خاطر قیمت دنا پلاس جوانان نسبت به دنا پلاس اتوماتیک ۴۶ میلیون بیشتر است.

تارا اتوماتیک V۴ هم که درمقایسه با تارا اتوماتیک تغییراتی در اتاقش دارد و با آپشن‌های بیشتری طراحی شده، با قیمت تقریبی ۵۳۰ میلیون یعنی ۴۰ میلیون گران‌تر از تارا اتوماتیک یا همان تارا V۲ در کارخانه تحویل مشتری داده می‌شود.

شماره دو| عقب‌نشینی ایرانخودرو از قیمت دنا پلاس

قیمت دنا پلاس اصلاح شد. بعد تقریبا یک ماه جاروجنجال و اعتراض به قیمت دنا پلاس، حالا ایرانخودرو از مواضع خودش عقب‌نشینی کرده و به‌نظر می‌رسد حرف شورای رقابت درباره محصول جنجالی ایرانخودرو به‌کرسی نشسته است.

دنا پلاس تا الان از نظر ایرانخودرو ۴۱۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما بعد از انتقاداتی که از سوی خریداران آن مطرح شد و کار به تجمع متقاضیان مقابل ساختمان شورای رقابت کشید، نهاینا قیمت دنا پلاس اصلاح شد. حالا در فهرست جدید محصولات ایرانخوردرو مقابل اسم دنا پلاس رقم ۳۴۹ میلیون تومان دیده می‌شود؛ یعنی ۶۱ میلیون (۱۴ درصد) کمتر از چیزی که مورد تایید ایرانخودرو بود.

شماره سه| مورد عجیب پژو ۲۰۷ با موتور TU۳

پژو ۲۰۷ با موتور TU۳ یکی از ابهام‌های فهرست جدید محصولات ایرانخودرو است. محصولی که اساسا جزو غایبان فهرست اولیه شورای رقابت در فروردین امسال بود و نهایتا در اردیبهشت خود ایرانخودرو برای آن قیمت تعیین کرد. چقدر؟ ۳۲۸ میلیون.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی با موتور TU۳ از این حیث عجیب است که نرخ اعلام شده ایرانخودرو بابت پژو ۲۰۷ دستی با موتور TU۵ حدود ۱۰ میلیون کمتر است. این یکی یعنی پژو ۲۰۷ دستی با موتور TU۵ حول‌وحوش ۳۱۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. خلاصه که قیمت اعلام شده ایرانخودرو برای ۲۰۷ دستی TU۳ فعلا به تایید شورای رقابت نرسیده و کماکان ابهام‌های محصول جنجالی ایرانخودرو به‌قوت خود باقی است.

شماره چهار| گران‌ترین محصولات ایرانخودرو

دنا پلاس جوانان و دنا پلاس اتوماتیک را باید گران‌ترین محصولات ایرانخودرو در کارخانه بدانیم. طبق فهرست جدید ایرانخودرو قیمت دنا پلاس جوانان حدود ۵۹۱ میلیون تومان است و دنا پلاس اتوماتیک با قیمت ۵۴۵ میلیون میلیون تومان به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

تارا اتوماتیک V۴ اسفند پارسال رونمایی شد و اگر هیچ خللی در برنامه عرضه آن به‌بازار پیش نیاید، باید اواخر امسال منتظر ورود آن به بازار باشیم. محصولی که با قیمت ۵۳۰ میلیون فروخته می‌شود و از این حیث در لیست گران‌ترین خودرو‌های کارخانه‌ای داخلی جایگاه سوم را به‌خودش اختصاص می‌دهد.

شماره پنج| ارزان‌ترین محصولات ایرانخودرو

پژو پارس ارزان‌ترین سواری ایرانخودرو است. باکنار رفتن پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از خط تولید ایرانخودرو حالا باید پژو پارس با موتور XU۷p را که در کارخانه ۲۶۰ میلیون قیمت دارد، ارزان‌ترین سواری درحال تولید در سایت‌های ایرانخودرو لحاظ کنیم. پژو پارس با موتور TU۵ و پژو پارس سفارشی با موتور XU۷p هم از این نظر به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

فهرست جدید محصولات ایرانخودرو نشان می‌دهد قیمت پژو پارس با موتور TU۵ در کارخانه ۲۷۵ میلیون تومان است و آن‌هایی که دنبال خرید پژو پارس سفارشی با موتور XU۷p هستند باید ۲۹۱ میلیون تومان به ایرانخودرو دهند.

فهرست جدید محصولات ایرانخودرو

محصول

قیمت تمام‌شده

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک جوانان

591 میلیون

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

545 میلیون

تارا اتوماتیک V4

530 میلیون

تارا اتوماتیک

490 میلیون

دنا پلاس توربو شش‌‌دنده

482 میلیون

پژو 207 اتوماتیک سقف‌شیشه‌ای

426 میلیون

پژو 207 اتوماتیک سقف‌فلزی

420 میلیون

پژو 207 اتوماتیک MC

418 میلیون

سورن غیرتاکسی

398 میلیون

تارا دستی

394 میلیون

سورن پلاس EF7 گازسوز

372 میلیون

پژو 207 دستی سقف‌شیشه‌ای

366 میلیون

سورن پلاس با مالتی‌مدیا و رینگ آلومینیومی

355 میلیون

دنا پلاس

349 میلیون

پژو 207 دستی تیپ 5

348 میلیون

رانا پلاس سقف‌شیشه‌ای با موتور TU5

343 میلیون

سورن پلاس با مالتی‌مدیا و رینگ فولادی

341 میلیون

سورن پلاس گازسوز تاکسی

336 میلیون

سورن پلاس

331 میلیون

پژو 207 دستی

334 میلیون

پژو پارس سفارشی ELX با موتور XU7p

327 میلیون

پژو 207 دستی TU3

323 میلیون

رانا پلاس

322 میلیون

پژو 207 دستی فرمان برقی

318 میلیون

پژو پارس با موتور XU7p سفارشی

291 میلیون

پژو پارس TU5

275 میلیون

پژو پارس با موتور XU7p

260 میلیون

نظرات
ADS
ADS
پربازدید