Performancing Metrics

۵ روستای ایلام گازدار شدند | اتاق خبر
کد خبر: 457463
تاریخ انتشار: 11 تیر 1402 - 11:48
ایلام- کشاورز، مدیرعامل شرکت گاز ایلام از گازرسانی به پنج روستا در اقصی نقاط استان در طول سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

 به گزارش اتاق خبر محمود کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار بازار با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا پایان امسال پرونده گازرسانی در مناطق روستایی استان نیز بسته شود، افزود: از این تعداد سه روستا در دهلران، یک روستا ملکشاهی و یک روستای هلیلان بوده است.

وی با بیان اینکه این روستاها شامل ابوغویر، چم هندی و کعب الحاج دهلران، بلوطستان شوهان از توابع ملکشاهی و داربید کرنی هلیلان هستند، اظهار داشت: با گازرسانی به این تعداد روستا، بیش از ۱۷۵ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷۹۰ نفر از گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام تصریح کرد: گازرسانی به مناطق محروم از مولفه‌های اصلی توسعه پایدار روستایی است و روند اجرایی پروژه‌های گازرسانی به یک درصد جمعیت باقیمانده روستایی استان که از مناطق کمتر توسعه‌یافته و سخت گذر است تا پایان سال جاری بسته خواهد شد.

کشاورز با اشاره به اینکه ۲۶ شهر ایلام از گاز طبیعی برخوردار شده‌اند و هم‌اکنون همه شهرهای استان گازدار هستند، افزود: در حال حاضر ۵۶۰ روستای استان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند که با برنامه ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال، همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان گازدار خواهند شد.

وی تعداد کل روستاهای ایلام را ۶۳۷ روستا عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۶۰ روستا گازدار، ۲۷ روستا در دست اجرا، ۱۴ روستا در برنامه‌ریزی آتی گازرسانی و ۳۶ روستا به‌دلیل شرایط خاص از جمله صعب‌العبور بودن، خالی از سکنه بودن، جمعیت ساکن کمتر از پنج خانوار و غیره، از لحاظ سرانه کشوری مصوب، برای گازرسانی فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام به روستاهای فاقد قابلیت گازرسانی اشاره کرد و افزود: از این تعداد، ۱۱ روستا در آبدانان، یک در روستا ایلام، ۱۰ روستا ایوان، شش روستا دره‌شهر، پنج روستا دهلران، دو روستا در بدره و یک روستا چوار هستند که در صورت موافقت شرکت ملّی گاز مبنی بر صدور مجوز و تخصیص اعتبار، این تعداد روستا نیز در آینده گازدار خواهند شد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید