به گزارش  اتاق خبر به نقل از اکوایران، قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت تحت تأثیر اخبار سیاسی رشد کرد. بازار در هفته قبل با خبر توقف مذاکرات هسته ای کار خود را آغاز کرد و با جلسه شورای امنیت درباره موشک های ایران به پایین رسید.

رافائل گروسی رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم اعلام کرده که توافق هسته‌ای در حال حاضر به بن بست رسیده، پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

قیمت دلار در اسفندماه با خبر سفر رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران نزولی شده بود و باز شدن پای گروسی به اخبار توافق و اظهارنظر اینچنینی گروسی در شرایطی که به تازگی حرف از مذاکرات در میان بوده، ممکن است تاثیر منفی بر قیمت دلار داشته باشد.

پرچمدار بازدهی

دلار در هفته گذشته بازدهی ۲.۱ درصدی خلق کرد و پرچمدار کسب بازدهی در میان معامله گران ارز و طلا بود. هرچند قیمت دلار در هفته قبل روند صعودی آرامی را تجربه میکرد ولی در محدوده های قیمتی قبل رنج بود و معامله گران تکنیکال منتظر تعیین تکلیف دلار در مثلثی هستند که گرفتار آن شده است.در صورتی که مقاومت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان تومان شکسته شود، مقاومت ۵۱ هزار و ۲۰۰ هم چالش بعدی دلار برای صعودی شدن است. حمایت های ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان وحمایت ۴۹ هزار و سیصد تومان ایستگاه های حمایتی دلار هستند که می تواند از سقوط دلار جلوگیری کنند.

شرط صعودی شدن سکه

گزارش مشاغل ایالات متحده اونس طلا را به کانال ۱۹۲۰ دلاری برگرداند. در شرایطی که در هفته قبل طلا و سکه در مقایسه با دلار عقب ماندند باید دید همدستی اونس و دلار چه عاقبتی را برای سکه و طلا در این هفته رقم خواهد زد، بررسی نمودار سکه و دلار نشان می دهد که سکه از دلار عقب تر است. اندیکاتور مکدی به تازگی سیگنال صعودی داده است در صورتی که مقاومت ۲۹ هزار و سیصد تومان شکسته شود مقاومت ۲۹ هزار ۶۰۰ تومان تومان مقاومت بعدی است و ولی مهم ترین شرط صعودی شدن سکه شکست خط روند صعودی در محدوده ۳۱ میلیون تومان است که به تازگی از دست رفته است.

حمایت مهم شاخص کل

بازار سرمایه در هفته گذشته از نیمه کانال دو میلیون و ۱۰۰ هزار برگشت و مقاومت دو‌میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی هم به تازگی شکسته است. در چنین شرایطی باید دید ارزش معاملات خرد چه روند به خود میگیرد و در کدام جهت حرکت خواهد کرد ولی مقاومت دو‌میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مقاومت شاخص کل است و در شرایطی که رشد ارزش معاملات خرد مهم است برای تداوم روند صعودی شاخص کل حمایت محدوده دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نباید شکسته شود.