Performancing Metrics

صدور مجوز سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار میلیاردی در مناطق آزاد | اتاق خبر
کد خبر: 457495
تاریخ انتشار: 18 تیر 1402 - 10:14
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه خارجی و داخلی در مناطق آزاد به میزان ۴۳۰ هزار میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد و گفت: در ۴۵ روز گذشته ۷۹ پروژه در مناطق آزاد به مرحله صدور مجوز رسیده که ارزشی بالغ بر ۱۷ هزار میل

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایسنا، حجت اله عبدالملکی در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه از آغاز طرح جذب سرمایه‌گذاری‌ خارجی در مناطق آزاد تا کنون چقدر سرمایه و برای چند طرح و منطقه جذب شده است؟ اظهار کرد: تاکنون ۷۰۰ بسته سرمایه‌گذاری آماده شده و آن‌ها را به سرمایه‌گذاران ارائه کرده‌ایم. از این تعداد ۷۹ پروژه تا کنون به مرحله صدور مجوز رسیده است و به غیر از این طرح‌ها، بیش از ۱۰۰ پروژه در حال طی کردن سایر مراحل هستند.

وی افزود: پروژه‌هایی که سرمایه‌گذاران انتخاب می‌کنند قبل از رسیدن به مرحله صدور مجوز باید مراحل اداری را طی کنند. چرا که به عنوان مثال متقاضیان سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها باید مذاکرات خود را با مناطق آزاد که این طرح‌ها در آنجا تعریف شده، انجام دهند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: این ۷۹ پروژه که به مرحله صدور مجوز رسیده‌اند در هفت منطقه قرار دارد و مجوزهای لازم برای آن‌ها صادر شده است که ارزشی بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد تومان دارند.

عبدالملکی با بیان اینکه ارزش همه پروژه‌های تعریف شده در مناطق آزاد ۴۳۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: البته مسئله بازاریابی و ارائه این بسته‌های سرمایه‌گذاری را به تازگی آغاز کرده‌ایم و عملا این برنامه از پایان اردیبهشت ماه امسال کلید خورده است. اما در سال ۱۴ نمایشگاه داخلی و خارجی در پیش داریم که اطلاع رسانی خوبی برای ارائه این بسته‌ها در این قالب خواهیم داشت.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: روز گذشته هیات عالی سرمایه‌گذاری چینی در تهران حضور پیدا کردند و بسته‌های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد را به آن‌ها پیشنهاد کردیم. البته بسته‌های سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی نیز در حال آماده سازی است و باید به سرمایه‌گذاران گفت که منتظر باشند چرا که به زودی ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا درباره اینکه آیا به پنج میلیارد دلار هدف گذاری انجام شده برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد خواهید رسید یا خیر، گفت: همه تلاش خودمان را انجام داده و خواهیم داد و به نظر می‌رسد که زمینه برای تحقق این هدف فراهم است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید