Performancing Metrics

افزایش ۱۱.۱ درصدی واردات آهن خام طی پنج ماهه نخست ۲۰۲۳ | روسیه بزرگترین تامین کننده آهن ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 457638
تاریخ انتشار: 28 تیر 1402 - 13:15
موسسه آمار ترکیه (TUIK) با انتشار گزارشی رسمی از افزایش ۱۱.۱ درصدی واردات آهن خام به این کشور خبر داد.

 

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرنگار بازار، موسسه آمار ترکیه (TUIK) با انتشار گزارشی رسمی از افزایش ۱۱.۱ درصدی واردات آهن خام به این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، موسه آمار ترکیه در گزارش خود همچنین اعلام کرده است که میزان واردات آهن خام ترکیه طی ماه می نسبت به ماه قبل یعنی آوریل، رشدی ۲۱ درصدی را تجربه کرده که نشان دهنده رشد مجدد صنایع مختلف این کشور است.

همچنین میزان واردات آهن خام ترکیه در مقیاس ماهانه، طی یک سال گذشته بیش از ۱۵.۹ درصد رشد داشته و به طور متوسط به رقم ۸۳.۹۱ میلیون دلار افزایش یافته است.

افزایش ۱۱.۱ درصدی واردات آهن خام طی پنج ماهه نخست ۲۰۲۳ | روسیه بزرگترین تامین کننده آهن ترکیه

همچنین در بازاه زمانی ژانویه تا می سال جاری میلادی، واردات آهن خام ترکیه با ۹.۳ درصد افزایش به حدود ۶۲۷ میلیون تن رسیده است و علیرغم رشد مثبت واردات آهن خام ترکیه طی بازه زمانی یاد شده، این رقم در قیاس با آمار سال ۲۰۲۲ حدود ۱۹ درصد کاهش را نشان میدهد. به گفته مرکز آمار ترکیه طی یک سال گذشته حدود ۳۷۷ میلیون تن آهن از روسیه وارد کرده که این رقم در قیاس با سال ۲۰۲۱ - ۲۰۲۲ بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است.

با این حساب، روسیه بزرگترین صادر کننده آهن به ترکیه طی یک سال گذشته بوده و اوکراین نیز با حدود ۷۷ میلیون تن صادرات آهن به ترکیه، رتبه دوم صادرات آهن خام به این کشور را به خود تخصیص داده است.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید