Performancing Metrics

هیچ کریدوری نمی‌تواند در خاک ارمنستان فعال باشد | اتاق خبر
کد خبر: 457687
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1402 - 11:46
نخست‌وزیر ارمنستان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اظهارات رجب طیب اردوغان مبنی بر اینکه مشکل کریدور زنگزور به ارمنستان مربوط نمی‌شود بلکه با ایران است، گفت: مواضع ما تغییر نکرده است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از بازار، نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در جریان یک کنفرانس خبری در رابطه با سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: پس از این بیانیه، ما مواضع و برداشت‌های خود را نه تنها با کشورهای شریک، بلکه با ترکیه هم در میان گذاشتیم. هیچ «کریدوری» نمی‌تواند در خاک جمهوری ارمنستان فعالیت کند.

پاشینیان گفت: ارمنستان آماده باز کردن راه‌هاست و همانطور که در بیانیه‌ای پس از آخرین نشست بروکسل آمده است، این باید در چارچوب تمامیت ارضی، حق حاکمیت و صلاحیت و حوزه قضایی عمل کند.

این روزنامه‌نگار همچنین از نخست وزیر ارمنستان خواست تا در مورد بیانیه کمیته منتخب مجلس برای بررسی جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ در مورد سلاح‌هایی که «حق آن به طور کامل متعلق به ما نبود» نظر بدهد. پاشینیان در پاسخ گفت: من پشت درهای بسته توضیحات مفصلی در این مورد دادم؛ اما این اطلاعات محرمانه است و نمی‌توانم آن را علنی کنم.

این اظهارت واکنشی به سخنان اخیر اردوغان بود که گفت: کریدور زنگزور یک مشکل با ایران است. این باعث ناراحتی آنکارا و باکو می‌شود.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید