Performancing Metrics

بسته‌های سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی خوزستان با مشارکت شبکه بانکی تهیه می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 457709
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1402 - 11:29
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز از برنامه ریزی برای تهیه بسته های سرمایه گذاری دارای توجیه اقتصادی با مشارکت شبکه بانکی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا محمد جواد امانی روز شنبه در نشست هم اندیشی با مدیران بانک کشاورزی خوزستان در محل این اتاق اظهارکرد: بخش کشاورزی در استان خوزستان ظرفیت های اقتصادی ویژه ای دارد که باید بیش از پیش مورد توجه شبکه بانکی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بانک کشاورزی از جمله بانک های تخصصی کارآمد کشور محسوب می شود گفت: این بانک در رشد و شکوفایی ظرفیت های بخش کشاورزی استان خوزستان نقش تاثیرگذاری دارد و باید از توانمندی های آن در توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری استفاده کرد.

رییس اتاق بازرگانی اهواز خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی همواره به حمایت های بانکی و اعتباری نیاز دارد تا زمینه لازم برای بهره وری در تولید انواع محصولات و تجاری سازی آنها و همچنین ورود قدرتمند به بازارهای منطقه ای فراهم شود.
امانی با تاکید بر ارائه مستقیم خدمات بانک کشاورزی به فعالان اقتصادی این بخش ضروری است ادامه داد: بسته های سرمایه گذاری دارای توجیه اقتصادی با همکاری مشترک این بانک و اتاق بازرگانی اهواز تهیه خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با اشاره به کارکرد کمیسیون های تخصصی این اتاق در دوره دهم گفت: در قالب فعالیت این کمیسیون ها، اتاق اهواز و بانک کشاورزی استان به فعالان اقتصادی مشاوره های کاربردی ارائه می کنند.

وی ادامه داد: زمینه های مختلفی برای همکاری با بانک کشاورزی استان وجود دارد که مهمترین آن، تدوین بسته های سرمایه گذاری کاربردی است.

امانی اضافه کرد: محور بعدی که امکان این همکاری ها وجود دارد، ارائه مشاوره های بانکی، حقوقی و اقتصادی است که در قالب تفاهم‌نامه، اجرایی خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز تاکید کرد: برگزاری دوره های آموزشی ویژه فعالان اقتصادی استان نیز از دیگر زمینه های همکاری اتاق و بانک کشاورزی خواهد بود.

 

بانک کشاورزی خوزستان مشوق های بانکی به تولیدکنندگان ارائه می کند

مدیر شعب بانک کشاورزی استان خوزستان با تاکید بر اینکه توسعه سرمایه گذاری های بخش کشاورزی از رسالت های این بانک محسوب می شود گفت: مشوق های بانکی در زمینه ارائه تسهیلات و خدمات ویژه بانکی تدوین شده که با همکاری اتاق بازرگانی اهواز به تولیدکنندگان ارائه می شود.

جهانپور معماریان بیان داشت: توسعه صنایع تبدیلی یکی از سیاست های مهم دولت سیزدهم است که در این زمینه بانک کشاورزی ماموریت دارد تا از فعالان و سرمایه گذاران این بخش حمایت کند.

وی ادامه داد: با توجه به تنوع خدمات بانک کشاورزی، می تواند بخشی از نیاز فعالان اقتصادی بخش کشاورزی را تامین کند.

ضرورت توسعه و رونق تولید صنایع تبدیلی با مشارکت شبکه بانکی

نائب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز در این نشست با تاکید تجاری سازی محصولات بخش کشاورزی جهت توسعه صادرات غیرنفتی استان بیان داشت: شبکه بانکی کشور بخصوص بانک کشاورزی در رونق تولید صنایع تبدیلی خوزستان نقش تاثیرگذاری داشته است.

صفدر پیرمرداری اظهارکرد: بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی استان در حوزه تجارت خارجی، خام فروشی است که این رویه باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: تاکنون با حمایت بانک کشاورزی در استان، صنایع تبدیلی مختلفی ایجاد شده اما همواره باید این در این بخش بصورت توسعه ای برنامه ریزی کرد.

نائب رییس دوم اتاق بازرگانی اهواز اضافه کرد: برای ایجاد بهره وری در تولید محصولات کشاورزی، تامین مالی و سرمایه در گردش مهمترین نیاز بخش خصوصی است که باید از طریق تدوین مشوق های کاربردی، به فعالان اقتصادی ارائه گردد تا شاهد توسعه سرمایه گذاری ها در این حوزه باشیم.

شبکه بانکی از توسعه سرمایه گذاری های حوزه کشاورزی حمایت بیشتری داشته باشد

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز در بخش دیگری از این نشست بیان کرد: توسعه سرمایه گذاری های بخش کشاورزی در گرو حمایت های بیشتر شبکه بانکی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

عیسی نعامی اظهارکرد: خوزستان از نظر حجم تولید محصولات کشاورزی، جایگاه ویژه ای در کشور دارد و همین موضوع ضرورت حمایت شبکه بانکی برای ایجاد بهره وری در تولید و توسعه صنایع تبدیلی خوزستان را دوچندان کرده است.

وی اضافه کرد: طرح های توسعه ای بخش کشاورزی با حمایت بانک کشاورزی در خوزستان می تواند با شتاب بیشتری به نتیجه برسند.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اهواز با تاکید بر اینکه تحقق رونق تولید در بخش کشاورزی استان منوط به همکاری و تعامل بین بخشی است گفت: این اتاق با مجموعه های مختلف برای حمایت از سرمایه گذاری ها همکاری نزدیکی را شروع کرده که امیدواریم نتیجه آن را به زودی شاهد باشم.

به گزارش ایرنا استان خوزستان یک میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت دارد که درصورت ساخت شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تامین پایدار آب، امکان توسعه اراضی زیرکشت تا ۲.۲ میلیون هکتار وجود دارد.

خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵ میلیون تُن محصولات زراعی، باغی، دام، آبزی‌پروری، عسل و فرآورده‌های لبنی معادل ۱۴درصد کل تولیدات بخش کشاورزی کشور را تولید می‌کند که از این حیث در جایگاه نخست کشوری قرار دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید