Performancing Metrics

از خرید تضمینی برنج تا ترخیص روغن از گمرک | اتاق خبر
کد خبر: 457800
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1402 - 19:36
در هفته جاری خبرهایی مهمی از جمله خرید برنج مازاد کشاورزان در استان های شمالی، ترخیص بخشی از روغن های مانده در گمرک و راهکارهای جلوگیری از کم فروشی و گرانفروشی نان منتشر شد.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از  تجارت‌نیوز، خرید تضمینی برنج‌های کشاورزان شمالی تا یک ماه آینده نیز از دیگر خبرهای مهم در هفته جاری بود.

هفته جاری با خبر افزایش جوجه ریزی آغاز شد. وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که تیر ماه میزان جوجه ریزی به ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه رسید و جوجه‌ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه نیاز بازار را تامین خواهد کرد.

خبر دیگر منتشر شده تولید گوشت قرمز توسط عشایر بود. مدیرکل دفتر بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر کشور گفت عشایر حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت تولید می‌کنند و سهم ۲۵ درصدی در تولید گوشت کشور را دارند که با اجرای تمام حلقه های زنجیره تولید می‌توانند بیش از این مقدار نیز تولید داشته باشند.

خرید برنج‌های کشاورزان شمالی تا یک ماه آینده نیز از دیگر خبرهای مهم در هفته جاری بود. بر اساس تصمیمات گرفته شده مقرر شد ظرف یک ماه تمام موجودی انواع برنج پرمحصول شالیکاران ۳ استان شمالی کشور به صورت تضمینی خریداری شود.

یکی دیگر از خبرهای مهم هفته جاری تشریح چالش‌های پیش روی منابع آب و خاک کشور بود. رئیس موسسه تحقیقات آب و خاک کشور اعلام کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت با گذشت هر یک ساعت ۱.۲ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی از چرخه تولید خارج می شود.

در این هفته در گفت وگویی با کارشناسان حوزه آردونان، مسائل و مشکلات نانوایی‌ها تشریح شد. یک کارشناس حوزه آردونان گفت که نانوایان با نرخ دو سال قبل به شهروندان نان می‌فروشند و هم این باعث شده که چرخ این بنگاه‌های اقتصادی نچرخد و بعضاً قیمت‌ها را افزایش دهد. بنابراین نیاز است برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت یا گرانفروشی در اسرع وقت نرخ کارشناسی شده و عادلانه تعیین شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید