Performancing Metrics

سازندگان ساختمان‌های غیرمجاز با تفنگ و قداره می آیند | اتاق خبر
کد خبر: 457860
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1402 - 11:44
رئیس شورای شهر تهران به ساخت و سازهای غیرقانونی در شهر اشاره کرد و گفت:افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی می‌کنند مافیا هستند و با قداره و تفنگ برای ساخت و ساز می آیند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  مشرق، مهدی چمران در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: قرار بود امروز معاونت فرهنگی اجتماعی گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد ولی به دلیل حادثه ن اگوار منطقه ۱۹ که منجر به فوت ۵ نفر از عزیزان شد (شهید خدمت شدند) برنامه تغییر کرد و قرار شد شهردار منطقه ۱۹، مدیرعامل آتش‌نشانی و ... در شورا حاضر شده و گزارشی ارائه دهند تا هم مردم و هم اعضای شورای شهر در جریان دقیق این حادثه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر برای سال سوم امروز انجام می‌شود، گفت: بعد از این کار یک نامگذاری و بررسی باغات را داریم.

رئیس شورای شهر تهران به بحث ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت:‌باید یک هماهنگی‌های منسجمی صورت گیرد ما با آقای منتظری هماهنگی کرده بودیم که مأمورین شهرداری از طریق قوه قضائیه دارای حکم باشند که اقدام به تخریب کنند.

چمران اضافه کرد: برای من همیشه این سوال است که چرا باید عده‌ای تخلف کنند و بعد به ماده ۱۰۰ بروند یا نروند سپس ما حکم قضایی بگیریم و ما آن ملک غیرقانونی را تخریب کنینم شهرداری که نمی‌تواند حکم دهد باید از مراجع ذی‌صلاح دریافت کند و ما بعد از طی این مراحل به جای اول برمی‌گردیم تا تخریب کنیم از ابتدا اجازاه ساخت ندهیم.

وی گفتک‌ما به دنبال هماهنگی هستیم و امیدواریم یک بار برای همیشه این هماهنگی ایجحاد شود ببینید این حوادث فقط در منطقه ۱۹ رخ نمی‌دهد ما در گلابدره هم ساختمان‌های ناایمن داریم و در خاک‌سفید همین‌طور است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوعات قابل پیگیری است گفت: ما باید قبل از شروع کار پیشگیری کنیم ابتدا باید نیروهای شهرداری تسلط خوبی داشته باشند تا از اتفاقات سریع مطلع شوند افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی می‌کنند مافیا هستند و با قداره و تفنگ می‌آیند ساختمان می‌سازند با ۴ نفر کارگری این کار را نمی‌کنند وقتی آنها با چنین تدارکاتی می‌آیند شهرداری هم مجبور می‌شود و با پلیس هماهنگ می‌شضود تا اقدام به تخریب کند برای حادثه خلازیر شهرداری پیمانکار گرفته بود اما برای ساختمان‌های قبلی خودش اقدام به تخریب کرده بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید