Performancing Metrics

انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب برای مخاطبان بر اساس نوع کسب و کار | اتاق خبر
کد خبر: 457923
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1402 - 17:14

امروزه برای معرفی شرکت به افراد جامعه و جذب مشتریان جدید، راه‌های مختلفی وجود دارد که برندها می‌توانند با استفاده از آن‌ها پیشرفت بیشتری داشته باشند. ارائه هدایای تبلیغاتی به جامعه هدف نام برند شما را در معرض دید قرار داده و تعدادی از آن‌ها اقدام به تهیه محصولات یا خدمات شما خواهند کرد. برای اینکه کمپین تبلیغاتی شما با موفقیت همراه باشید، چندین نکته وجود دارد که هنگام انتخاب هدایا باید در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات بپردازیم، با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب برای مخاطبان

هدیه تبلیغاتی راهی برای جذب افراد جدید، حفظ مشتریان قدیمی و کسب رضایت آن‌ها است. برای رسیدن به این اهداف لازم است هدیه تبلیغاتی به درستی انتخاب شود تا تاثیر درستی بر ذهن مشتریان بر جای گذارد. پیش از انتخاب بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

·       جامعه هدف خود را مشخص کنید

یکی از مهم‌ترین نکات برای انتخاب هدایای تبلیغاتی، انتخاب جامعه هدف است. پیش از اینکه به سراغ خرید هدیه بروید، ابتدا مشخص کنید که محصولات و خدمات شما مناسب چه رده سنی یا قشری هستند. به طور مثال اگر لباس‌هایی برای سنین جوان و نوجوان تولید می‌کنید، بهتر است هدایا از بین وسایلی انتخاب شود که برای جوان‌هایی در این رده سنی جذاب‌تر است. اگر محصولات شما بیشتر توسط مهندسین استفاده می‌شود، می‌توانید از هدایای تبلیغاتی استفاده کنید که معمولا بر روی میز کار قرار می‌گیرند. با مشخص شدن جامعه هدف، انتخاب‌های شما هم محدودتر خواهند شد. اگر جامعه هدف شما محدود به سنی خاصی نیست، می‌توانید از هدایای عمومی مانند تراول ماگ یا خودکار تبلیغاتی کمک بگیرید.

·       هدیه تبلیغاتی انتخابی باید کاربردی باشد

برندهای مختلف از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند تا نام برند در ذهن مخاطبان حک شود. برای این منظور باید هدیه تبلیغاتی کاربردی باشد تا در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال محصولی مانند ماگ در روزها و تمام فصول سال کاربرد داشته و هیچ زمان بی استفاده نخواهد بود اما هدیه‌ای مانند چتر محدود به فصل خاصی است. طبیعی است که اثربخشی هدایای پر کاربرد بیشتر از سایر محصولات خواهد بود.

·       به شکل ظاهری هدیه تبلیغاتی اهمیت بدهید

علاوه بر کاربرد زیادی هدیه تبلیغاتی، باید به شکل ظاهری آن هم توجه کنید. اگر هزینه زیادی صرف سفارش یک هدیه کنید اما از لحاظ ظاهری مطابق سلیقه افراد نباشد، بازدهی کمپین کاهش پیدا می‌کند. این موضوع در هدایایی نظیر تی شرت یا کیف تبلیغاتی اهمیت بیشتری دارد. زیرا در صورت استفاده از رنگ‌های نامناسب، افراد علاقه‌ای به استفاده از آن هدیه نشان نخواهند داد. طرحی که بر روی محصول تبلیغاتی چاپ می‌کنید هم باید جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد.

·       بسته بندی جذابی برای هدیه تبلیغاتی خود در نظر بگیرید

برای افزایش بازدهی کمپین تبلیغاتی، سعی کنید تا حد امکان بهترین بسته بندی ممکن را تهیه کنید. برای اینکه هدیه را به مشتریان خود تقدیم کنید، بهتر است از ساک‌های تبلیغاتی زیبا یا جعبه‌ پذیرایی کمک بگیرید تا مخاطب حس بهتری نسبت به برند شما پیدا کند.

از مناسبت‌ها یا فصول سال در انتخاب هدیه استفاده کنید

چنانچه کمپین تبلیغاتی شما در نزدیک یک مناسبت یا روز خاص اجرایی می‌شود، می‌توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید. به طور مثال اگر جامعه هدف شما را پزشکان تشکیل داده و روز پزشک نزدیک است، هدیه تبلیغاتی خود را در همان روز تقدیم مشتریان بالقوه خود کنید. چنانچه پیش از شروع سال جدید، قصد دارید از مشتریان قدیمی تشکر کرده و با افراد بیشتری آشنا شوید، تهیه یک سررسید زیبا که داخل آن تقویم سال جدید چاپ شده است، اثر بخشی بسیار بالایی خواهد داشت. در فصول گرم سال هدایای نظیر عینک یا تی شرت با استقبال روبه‌رو خواهند شد و در فصول سرد می‌توان از ست دمنوش یا قهوه استفاده کرد.

 مطالعه بیشتر: نکات مهم در انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی

انتخاب هدیه‌ای که مناسب کسب و کار شما باشد، ممکن است در نگاه اول کمی پیچیده بنظر برسد اما با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید انتخاب‌های خود را محدود کنید. اگر برای خرید هدیه تبلیغاتی نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان مجموعه ویرا گیفت تماس حاصل فرمایید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید