Performancing Metrics

استاندار کردستان: خدمات به واحدهای معدنی فاقد گردش مالی در استان ارائه نشود | اتاق خبر
کد خبر: 457934
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1402 - 12:51
استاندار کردستان گفت: واحدهای معدنی که حساب های بانکی خود را به بانک‌های استان انتقال ندهند، از دریافت خدمات محروم می شوند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرنگار ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه در شانزدهمین جلسه شورای معادن استان کردستان در سنندج اظهار کرد: به طور جدی پیگیر انتقال حساب واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی مستقر در کردستان به داخل استان هستیم.

وی یادآور شد: پرونده واحدهای معدنی که گردش مالی در استان ندارند در شورای معادن مطرح نمی شود و ارائه خدمات دیگر هم مشروط به انتقال حساب های بانکی این واحدها به بانک های استان است.

استاندار کردستان بیان کرد: در دیداری که با وزیر تعاون هم داشتیم دستور انتقال حساب های واحدهای تولیدی زیرمجموعه این وزارتخانه به داخل استان از سوی این مقام مسئول صادر شد.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه اصل هر اقدامی تامین منافع استان و کشور است، گفت: به هیچ وجه نسبت به بهره مندی از ظرفیت های موجود در توسعه استان نباید کوتاهی کرد.

وی در ارتباط با بحث آلودگی آب و خاک مناطق موجود در محدوده های معادن استان، گفت: نقش معادنی هم چون زرکوه در آلودگی آب و خاک روستاهای اطراف به آرسنیک در اصل موضوع هیچ تغییری ایجاد نمی کند.

استاندار کردستان بر انجام مطالعه و پژوهش لازم برای تعیین دقیق مشکل مذکور تاکید کرد و گفت: بخش کشاورزی اگر به دنبال تغییر الگوی کشت در این مناطق است باید مشوق هایی در نظر بگیرند تا کشاورزان ترغیب به این کار شوند.

زارعی کوشا با بیان اینکه به طور جدی پیگیر بازگرداندن ۱۵ درصد حقوق معادن هستیم، گفت: در ارتباط با قانون بهره مندی از یک درصد فروش معادن هم نیاز به شفاف سازی و کار کارشناسی داریم که دستگاه های مربوطه باید این را در دستور کار قرار دهند.

مدیران کل دیوان محاسبات و بازرسی استان کردستان هم در ارتباط با گردش مالی بالای برخی از واحدهای معدنی استان و کمترین تاثیر اقتصادی آنها برای استان و برگشت اندک وصول حقوق دولتی معادن و عدم استفاده از ظرفیت های قانونی در حوزه معادن در راستای توسعه استان به بیان مطالبی پرداختند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید