Performancing Metrics

توافق‌نامه‌ توسعه اقتصاددانش‌بنیان زمینه ساز تمرکز زدایی است | اتاق خبر
کد خبر: 457984
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1402 - 09:30
زنجان- استاندار زنجان گفت: توافق‌نامه‌ همکاری برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، زمینه ساز تمرکز زدایی و رونق اقتصادی در استان‌ها است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از بازار به نقل از استانداری زنجان، محسن افشارچی روز سه شنبه پیرامون امضای موافقت‌نامه همکاری توسعه استانی اقتصاد دانش‌بنیان با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، گفت: یکی از ضرورت‌های اصلی این توافق نامه ایجاد الزامات همراهی سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان مالیاتی با این توافق نامه و شرکت‌های دانش بنیان است.

وی به الزامات و تضامین اجرایی در این توافق‌نامه اشاره کرد و ادامه داد: این تضمین‌ها همراهی بخش‌های اثرگذار همچون اداره امور مالیاتی را در این زمینه بیش از پیش محقق خواهد کرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسائل مالیاتی حول شرکت‌ها و فعالیت‌های دانش بنیان باید با نقش آفرینی و هماهنگی وزارت اقتصاد و دارایی حل شود، گفت: امیدواریم سرریز اینگونه توافق‌ها را در استان مشاهده کنیم و شاهد افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان استان از تولید ناخالص داخلی باشیم.

افشارچی با بیان اینکه با توجه به چرخشی که در حوزه اقتصاد رخ داده، حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان ضروری است، خاطرنشان کرد: کار دولت تسهیلگری و فراهم کردن ساز و کار برای حرکت به این سمت است و در این سیر باید از انرژی جوانان برای حرکت استفاده کنیم.

موافقت‌نامه‌های همکاری توسعه استانی اقتصاد دانش‌بنیان با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، وزیر کشور، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و جمعی از استانداران و نمایندگان مجلس امضا شد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید