Performancing Metrics

افزایش پروازهای داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران | اتاق خبر
کد خبر: 458422
تاریخ انتشار: 16 مهر 1402 - 09:43
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مردادماه سال ۱۴۰۲ ، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی ، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین‌المللی خود جابه‌جا کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مردادماه سال ۱۴۰۲، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین‌المللی خود جا به جا کرده است.

این در حالی است با وجود عملیات حج و جابجایی زائران اربعین حسینی، بیشترین آمار مسافر جا به جا شده در پروازهای داخلی ۷۹ هزار ۵۴ مسافر و در پروازهای خارجی تعداد ۹۲ هزار و ۷۳۰ نفر بوده است.

شایان ذکر است ضریب ظرفیت مسافر در پروازهای داخلی ۸۰.۳۵ درصد و در پروازهای بین‌المللی ۷۰.۸ درصد است.

بر اساس آمار، مجموعاً ۶۶۰ هزار و ۵۷۵ کیلوگرم بار توسط ناوگان “هما” در این مدت حمل شده است که ۱۵۴ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم در پروازهای داخلی و ۵۰۶ هزار و ۴۳۶ کیلوگرم در پروازهای خارجی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمایی «هما» در این ماه نیز توانسته است میزان ۷۲ هزار و ۸۰۸ کیلوگرم پست در شبکه پروازی داخلی و خارجی خود حمل کند که از این میزان ۶۰ هزار و ۶۲۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای داخلی و ۱۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای خارجی است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید