Performancing Metrics

اعتبار پروژه قطار سریع السیر تهران اصفهان تامین شد | اتاق خبر
کد خبر: 458619
تاریخ انتشار: 30 مهر 1402 - 18:45
مصوبه شورای اقتصاد کشور به منظور تأمین اعتبار پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران از سوی معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان. با مساعدت وزیر راه و شهرسازی و با پیگیری مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در اصفهان و تعدادی از نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی. مصوبه شورای اقتصاد با موضوع اصلاح مصوبه استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس). برای احداث قطار سریع‌السیر اصفهان-قم-تهران از سوی داود منظور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

به گفته سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، طرح قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران یکی از پروژه‌های اساسی و کلان کشور است. از دهه‌های گذشته مورد پیگیری قرار گرفته. اما بدلیل تامین نشدن فاینانس و مجوزهای لازم برزمین مانده است.

در سفر اخیر رییس جمهور به استان اصفهان، این موضوع مورد تأکید قرار گرفت. تا بعنوان طرح اولویت‌دار کشور مطرح و تأمین مالی این پروژه ملی با شتاب بیشتری انجام شود.

یکی از برنامه‌های مهم ریلی استان اصفهان

احمد وحیدی وزیر کشور، اردیبهشت امسال در سفر به اصفهان گفته بود. پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران نیازمند تامین منابع مالی بسیاری است. در حدود چهار میلیارد “یوآن” تأمین اعتبار شدهاست. بقیه آن نیز باید در شورای اقتصاد مورد تایید و تصویب قرار بگیرد.

تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران یکی از برنامه‌های مهم ریلی استان اصفهان است.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است. بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز بعنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رُتبه نخست حمل بار و رُتبه سوم حمل مسافر را داراست.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید