به گزارش  اتاق خبر به نقل از اکوایران، بر اساس بیانیه‌ای که گروه حزب‌الله لبنان منتشر کرده، سید حسن نصرالله، رهبر این گروه روز چهارشنبه با مقامات ارشد حماس و جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرد.

به نوشته سی‌ان‌ان، در این بیانیه آمده است که نصرالله با صالح العاروری، معاون رئیس حماس و زیاد نخله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرد، اما محل برگزاری این دیدار مشخص نشد.

در این بیانیه همچنین آمده است: «ارزیابی شد که احزاب محور مقاومت در این مرحله حساس باید چه کاری انجام دهند تا به پیروزی واقعی مقاومت در غزه و فلسطین دست یابند و از تجاوزات خائنانه و وحشیانه علیه مردم ما جلوگیری کنند.»

دفتر مطبوعاتی حزب‌الله همچنین صبح چهارشنبه نامه دست‌نویس نصرالله را منتشر کرد که در آن از کسانی که در جنگ با اسرائیل کشته شده‌اند قدردانی می‌کند. این اولین بیانیه او از زمان آغاز جنگ است.

حزب الله که پایگاه اصلی خود را در مرز اسرائیل و لبنان دارد، می تواند به بازیگر اصلی جنگ حماس و اسرائیل تبدیل شود. حزب‌الله و اسرائیل از زمان آغاز جنگ درگیر تنش‌های بی‌سابقه‌ای بوده‌اند که این نگرانی‌ها را برانگیخته است که یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر ایجاد شود.

در لبنان، حزب‌الله رسماً به عنوان یک گروه «مقاومت» در نظر گرفته می‌شود که وظیفه مقابله با اسرائیل را بر عهده دارد، که بیروت آن را به‌عنوان دولت دشمن طبقه‌بندی می‌کند. 

در همین شرایط، معاون دبیرکل حزب‌الله به اسرائیل هشدار داد که دستان مقاومت روی ماشه است. شیخ نعیم قاسم، معاون این گروه گفت:  «صهیونیست‌ها در عملیات طوفان الاقصی شکستی فراموش نشدنی از مقاومت خوردند.  حزب‌الله در قلب نبرد مقاومت برای دفاع از غزه و مقابله با رژیم اشغالگر و تجاوزات آنها علیه فلسطین و لبنان و منطقه حضور دارد و به اندازه‌ای که لازم بداند، دستش روی ماشه است».