Performancing Metrics

قرقیزستان در حوزه نفت دست یاری به سمت ایران دراز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 458670
تاریخ انتشار: 6 آبان 1402 - 16:07
قرقیزستان خواهان تأمین فرآورده‌های نفتی مورد نیاز به‌ویژه بنزین، نفت‌گاز، سوخت‌جت، نفت‌سفید و قیر و مدرن‌سازی و بازسازی یکی از پالایشگاه‌های خود از سوی ایران شد.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از  انرژی پرس، از وزارت نفت، جواد اوجی و مهرداد بذرپاش، وزیران نفت و راه‌وشهرسازی ایران امروز (پنجشنبه، چهارم آبان‌ماه) در حاشیه سفر به قیرقیزستان به همراه محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری برای شرکت در بیست‌ودومین نشست شورای نخست‌وزیران سازمان همکاری‌های شانگهای، به درخواست طرف قرقیزستانی با وزیران انرژی و حمل‌ونقل این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

براساس این گزارش، قیرقیزستان در این دیدار خواستار مشارکت ایران به‌ویژه وزارت نفت برای مدرن‌سازی، تعمیرات اساسی و بازسازی یکی از پالایشگاه‌های این کشور شد.

قرقیزستان در این نشست افزون‌بر اینکه نیازمندی خود به فرآورده‌های نفتی به‌ویژه بنزین، نفت‌گاز، سوخت‌جت و نفت‌سفید را اعلام کرد، خواهان تأمین قیر برای پروژه‌های راهسازی خود از سوی ایران بود.

بیشتر بخوانید:  افزایش 12درصدی گاز رسانی به نیروگاه ها
 

وزیر نفت ایران نیز با ارائه توضیحات لازم از طرف قیرقیزستانی خواست که جزئیات نیاز را از نظر حجمی و استانداردهای کیفی به طور دقیق‌تر اعلام کنند تا ایران بتواند براساس برنامه همکاری‌ها را با این کشور آغاز کند.

به گزارش شانا، بیست‌ودومین نشست شورای نخست‌وزیران کشورهای عضو پیمان شانگهای امروز (پنج‌شنبه، چهارم آبان‌ماه) در بیشکک قرقیزستان برگزار شد، معاون اول رئیس‌جمهوری با همراهی هیئت بلندپایه ایرانی افزون بر حضور برنامه‌های اصلی این نشست در حاشیه آن نشست‌هایی دوجانبه نیز با اعضای حاضر پیرامون همکاری‌های متقابل داشت که دیدار با نخست وزیران روسیه، قرقیزستان، تاجیکستان و وزیر امور خارجه پاکستان از جمله آنهاست.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید