Performancing Metrics

زمستان پیش از موعد در بازار طلای جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 459181
تاریخ انتشار: 21 آذر 1402 - 10:11
قیمت طلای جهانی امروز، سه‌شنبه پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح سه هفته اخیر در جلسه قبل ثابت ماند، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات کلیدی تورم ایالات‌متحده و نشست‌های بانک مرکزی برای سرنخ‌هایی در مورد نرخ بهره بودند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، بهای هر اونس طلا پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح خود از بیستم نوامبر تا ساعت ۸ و ۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۳ درصد افزایش به ۱۹۸۴ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۹۸۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

از نظر فنی، سطح حمایتی ۱۹۵۵ دلار در هر اونس خواهد بود و مقاومت کوتاه مدتی در حدود ۲۰۰۵ دلار داریم.

گزارش خوش‌بینانه مشاغل ایالات‌متحده در هفته گذشته این امید را به وجود آورد که فدرال رزرو بتواند در ماه مارس نرخ بهره را کاهش دهد. اکنون تمرکز بر روی گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات‌متحده خواهد بود که ارائه می‌شود.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که تورم کل ایالات‌متحده در ماه نوامبر ثابت باشد و تورم اصلی با سرعت سالانه ۴ درصد ثابت بماند که بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو دو درصد است. نشست دو روزه سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال، روز چهارشنبه با تصمیم درباره نرخ بهره و انتشار خلاصه پیش‌بینی‌های اقتصادی پایان می‌یابد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، معامله‌گران انتظار دارند که فدرال رزرو این هفته نرخ بهره را در ۵.۲۵ درصد تا ۵.۵ درصد بدون تغییر بگذارد و با احتمال ۷۷ درصد کاهش نرخ در ماه می قیمت گذاری می‌کند.

طبق گزارش رویترز، نرخ‌های بهره پایین‌تر تمایل به حمایت از شمش‌های بدون بهره را دارند. بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان در روز پنجشنبه نشست‌های سیاست‌گذاری برگزار خواهند کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره در سطح ۲۲.۸۰ دلار ثابت ماند، در حالی که پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۰۹.۲۷ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۹۶۱ دلار و ۲۸ سنت در هر اونس رسید.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید