همایش اتاقهای اسلامی در اتاق بازرگانی اردن | اتاق خبر
کد خبر: 588
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1390 - 18:52

اتاق بازرگانی اردن با همکاری اتاق اسلامی، کنگره فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای را در بیست و یکم می 2011 در محل هتل رویال عمان برگزار كرد.

در این دیدار که روسا و نمایندگان اتاق های اسلامی، بازرگانان اردن، مقامات و شخصیت های اقتصادی و سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی حضور داشتند، نائل الکباریتی رئیس اتاق اردن هدف همایش را بررسی راهکارهای توسعه سرمایه گذاری بین کشورهای اسلامی برشمرد و خواستار سازماندهی و ارتقاء حجم این سرمایه گذاری‌ها شد.

دیگر سخنرانان این همایش عبدالله صالح کامل رئیس اتاق اسلامی، وزیر اقتصاد اردن، رئیس فدراسیون اتاق های ترکیه، رئیس اتاق ایران و نزدیک به پانزده تن از روسای موسسات اقتصادی و بانکی از اردن و دیگر کشورهای اسلامی بودند.

دکتر نهاوندیان در این همایش درباره جایگاه و موقعیت بخش خصوصی ایران و آسیب هائی که از پیامد تحریم از سیاست های جهانی به این بخش وارد می شود توجه حاضران را به زیان های دخالت سیاسی در امور اقتصادی معطوف داشت و نتایج سومین کنفرانس بین المللی سرمایه گذاری و خصوصی سازی در کشورهای اسلامی را که در تهران برگزار شد تشریح كرد.

هم‌چنین از تحولات سالهای اخیر در خصوصی سازی اقتصاد و فرصتهای جدید سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی در تولید و تجارت و بورس اطلاعاتی را برای حضار ارائه كرد.

در کنار این همایش یک‌روزه، نمایشگاه کوچکی نیز از قابلیت های بخش های اقتصادی اردن برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید