عضو انجمن فولاد ایران:زیرساخت‌ها برای ادغام واحدهای فولادی فراهم نیست | اتاق خبر
کد خبر: 90919
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1393 - 12:24
ظرفیت واحدهای نورد در بخش خصوصی زیر ۲۰۰ هزار تن و واحدهای فولادی زیر ۵۰۰ هزار تن است و تنها واحدهای بزرگ توجیه اقتصادی دارند که آن‌ها هم اکثرا دولتی هستند....
ظرفیت واحدهای نورد در بخش خصوصی زیر ۲۰۰ هزار تن و واحدهای فولادی زیر ۵۰۰ هزار تن است و تنها واحدهای بزرگ توجیه اقتصادی دارند که آن‌ها هم اکثرا دولتی هستند.
عضو انجمن فولاد ایران گفت: زیرساخت‌ها برای ادغام واحدهای فولادی وجود ندارد. جهانبخش شکری، عضو انجمن فولاد ایران در خصوص ادغام واحد‌های فولادی، اظهار داشت: این موضوع باید به صورت زیربنایی حل شود هر چند واحدهای کوچک اقتصادی نیستند اما با توجه به رکود فعلی در کشور و کمبود بودجه عمرانی ادغام واحد‌ها به صلاح نیست. وی تصریح کرد: ظرفیت واحدهای نورد در بخش خصوصی زیر ۲۰۰ هزار تن و واحدهای فولادی زیر ۵۰۰ هزار تن است و تنها واحدهای بزرگ توجیه اقتصادی دارند که آن‌ها هم اکثرا دولتی هستند. عضو انجمن فولاد ایران با بیان اینکه ادغام واحد‌ها غیرمنطقی و نشدنی است، گفت: فعالیت واحدهای کوچک در حال حاضر بی‌دردسر‌تر است و به اعتقاد بنده آقای نعمت‌زاده با دید دولتی این موضوع را مطرح کرده است. شکری افزود: به دلیل دستوری بودن فعالیت‌ها در واحدهای فولادی برخی از این واحدهای بزرگ زیان ده هشتند و این موضوع را به صورت غیر مستقیم مطرح می‌کنند. به گزارش ایلنا، نعمت‌زاده پیش از این گفته بود شرکت‌های کوچک با ظرفیت پایین نمی‌توانند برای مذاکره وعرض اندام، برگ برنده‌ای در بازار فولاد داشته باشند؛ از این رو بهتر است کارخانه‌های بزرگ و کوچک فولاد در ایران یکی شوند تا بتوانند با قدرت بیشتری در مذاکرات حضور یابند و بازار را از آن خود کنند، این اقدام در کنار اجرای طرح جامع فولادی باعث می‌شود طرح‌های معدن، کنسانتره، گندله و فولادسازی در حال اجرا به طور دقیق پالایش شوند و برنامه‌های بهره‌برداری آن‌ها اعلام شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید