ائتلاف بزرگ ،شفاف سازی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 92080
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1393 - 10:42
در جلسه پنجشنبه ستاد ائتلاف بزرگ که با حضور آقایان میرمحمدصادقی رئیس ائتلاف بزرگ، جمیلی رئیس ستاد مرکزی ائتلاف بزرگ و سایر افراد صاحب نام تشکل ها برگزار شد، ضمن تاک
در جلسه پنجشنبه ستاد ائتلاف بزرگ که با حضور آقایان میرمحمدصادقی رئیس ائتلاف بزرگ، جمیلی رئیس ستاد مرکزی ائتلاف بزرگ و سایر افراد صاحب نام تشکل ها برگزار شد، ضمن تاکید بر همگرایی افراد ، تمامی ابهامات نسبت به قطع همکاری برخی از افراد و تشکل‌ها با ائتلاف بزرگ شفاف‌سازی شد.
ابوالفضل روغنی گلپایگانی سخنگوی ستاد ائتلاف بزرگ در گفتگو با ستادخبری ائتلاف بزرگ ،با تشریح جزئیات جلسه صبح امروز این ستاد ، افزود: در این جلسه مقرر شد تا اعضای ستاد، با همگرایی بیش از گذشته و برمبنای آینده نگری و برنامه ریزی، گام های بعدی خود را مستحکم بردارند و به عنوان یک خانواده بزرگ، وارد فضای انتخابات آتی اتاقهای بازرگانی سراسر کشور شوند. وی تصریح کرد: همانطور که ممکن است در یک خانواده 5 نفره هم، اختلافاتی وجود داشته باشد، اختلافات جزئی در ستاد وجود داشت که برطرف شد و همه در مسیر حرکت رو به جلو، قرار گرفته اند. روغنی با بیان اینکه ائتلاف بزرگ ضمن استقبال از تمامی تلاش هایی که در فضای انتخابات آتی اتاق های بازرگانی صورت می گیرد، کماکان به دنبال شایسته سالاری است، اظهار داشت: درهای ستاد بر روی تمامی افراد شایسته باز است چراکه اعتقاد ما بر این است که باید افرادی شایسته و کاردان وارد اتاق های بازرگانی شوند. وی اظهار داشت: این دوره از فعالیت های اتاق های بازرگانی نیاز به بخش خصوصی اثرگذار دارد تا بتوانند به خوبی فرآیند کمک به قوای سه گانه را شکل داده و در راستای اصلاح قوانین اتاق نیز تلاش جدی داشته باشند. به گفته روغنی، فردا فهرست نهایی تشکل هایی که به ستاد ائتلاف بزرگ پیوسته اند، منتشر خواهد شد و در آخرین گامی که برداشته شده، انجمن صنایع نساجی ایران نیز به ستاد ائتلاف بزرگ پیوسته است. وی افزود: در این راستا ستاد استانداردسازی لازم را برای حضور اعضا در انتخابات اتاق صورت داده و این فرآیند، در حال تکمیل است، بنابراین علیرغم اینکه با تمامی گروه های حاضر در عرصه انتخابات، رقابت داریم، اما رفاقت های خود را نیز حفظ خواهیم کرد و بر چارچوب اخلاق حرکت خواهیم کرد. سخنگوی ستاد ائتلاف بزرگ خاطرنشان کرد: در حال چانه زنی با برخی افراد برای پیوستن به ائتلاف بزرگ هستیم تا بتوانیم دست در دست هم، حضور موثری در انتخابات داشته باشیم، برخی نیز پاسخ مثبت داده اند و با برخی دیگر نیز در حال رایزنی هستیم؛ ولی اصل بر شایسته سالاری است. روغنی ادامه داد: درهای ائتلاف به روی تمامی متقاضیان باز است، مشروط به اینکه استانداردها و ضوابط شایسته سالاری را رعایت کنند، اما به زودی خبرهای خوبی نیز در خصوص پیوستن افراد جدید منتشر خواهیم کرد. وی با بیان اینکه هفته آینده، دو نشست با فعالان اقتصادی خواهیم داشت، گفت: به زودی یک نشست مطبوعاتی نیز برگزار خواهیم کرد تا به شبهات خبرنگاران و افکار عمومی پاسخ دهیم. روغنی در خصوص تائید صلاحیت های حاضران در انتخابات اتاقهای بازرگانی نیز گفت: فرایند تایید صلاحیت کاندیداها شامل دو بخش است ، بخش اول توسط اتاق بازرگانی بررسی می شود ولی بخش دیگری از این تائید صلاحیت مربوط به اعلام نظر دستگاه های دیگر است که امیدواریم در اواسط یا اواخر هفته آینده این بخش دوم نیز به سرانجام برسد. وی اظهار داشت: برخی از کاندیداها نیز در تهران به دلیل نقص مدارک تائید صلاحیت نشده اند که به آنها اطلاع داده شده تا مدارک خود را کامل کنند. روغنی با بیان اینکه رایزنی ها برای تغییر محل برگزاری انتخابات در تهران ادامه دارد گفت: پیشنهاد ائتلاف بزرگ این است که محل برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی ایران باشد تا بتوان مشارکت حداکثری را شاهد بود، اما رایزنی های همچنان ادامه دارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید