نخستین همایش ملی فرصت ها و چالش های مدو لباس در کشور برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 92289
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1393 - 10:41
 ایرنا - نخستین همایش ملی فرصت ها و چالش های مد و لباس در کشور با هدف آسیب شناسی و شناسایی چالش های عمده صنعت مد و لباس روز دوم اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می شود. ...
 ایرنا - نخستین همایش ملی فرصت ها و چالش های مد و لباس در کشور با هدف آسیب شناسی و شناسایی چالش های عمده صنعت مد و لباس روز دوم اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
رییس نخستین همایش ملی فرصت ها و چالش های صنعت مد و لباس در کشور در خصوص محورهای این همایش گفت: عفاف، حجاب و تعامل و تضاعف آن با مد ولباس و پوشاک، راهکارهای توسعه و حمایت از بخش خصوصی و نحوه ساماندهی، حمایت و نظارت برآنها و آینده پژوهی اقتصادی و فرهنگی صنعت مد ولباس از جمله محورهای این همایش است. مهدی محمودی همچنین از حوزه مد ولباس به عنوان یکی از مصادیق صنایع فرهنگی که هم در زمینه های اقتصادی و هم فرهنگی مطالب فراوانی برای ارائه دارد، یاد کرد و افزود: تقارن برگزاری این همایش با سالی که به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، به دلیل قرابت موضوعی آن و نیز اهمت پرداختن همزمان به هردو جنبه اقتصادی و فرهنگی حوزه مد و لباس بوده است. وی از اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه الزهرا (س)، اتحادیه کشوری صنف پوشاک، دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی دیگر به عنوان حامیان و مشارکت کنندگان در این همایش یاد کرد. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از حامیان اصلی این همایش نیز ترویج فرهنگ ایران اسلامی را از اهداف نخستین همایش ملی فرصت ها وچالش های صنعت مد ولباس در کشور عنوان کرد و افزود: علاقه جوانان به استفاده از مدلهای متنوع پوشاک را نمی توان نادیده گرفت و اگر بخواهیم مردم و جوانان از لباس هایی که متناسب با فرهنگ و عرف جامعه ایران نیست استفاده نکنند، باید برای مطالبات آنها در این حوزه فکر و تدبیر کنیم. ابوالقاسم شیرازی همایش مذکور را بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در صنعت مد ولباس ونیز شناساندن قابلیت وتوانایی های کشور در این زمینه و ارائه راهکارهایی برای توسعه صنعت مدوپوشاک در ایران برشمرد و ابراز امیدواری کرد که در این زمینه علاوه بر دولت، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، صنعتگران و نهادهای فرهنگی همکاری لازم را داشته باشند. نخستین همایش ملی فرصت ها و چالشهای صنعت مد ولباس در کشور، دوم اسفند ماه جاری در دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید