استخراج‌کنندگان معادن موظف به پرداخت حق بهره‌برداری شدند | اتاق خبر
کد خبر: 93001
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1393 - 12:19
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه استخراج‌کنندگان معادن را موظف کردند بابت استخراج انفال متناسب با ارزش افزوده ناشی از استخراج معادن، بهره مالکانه یا حقوق دولتی به
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه استخراج‌کنندگان معادن را موظف کردند بابت استخراج انفال متناسب با ارزش افزوده ناشی از استخراج معادن، بهره مالکانه یا حقوق دولتی بهره برداری را پرداخت کنند.
ایسنا- مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به بندهای درآمدی لایحه بودجه 94 مصوب کرد میزان این بهره مالکانه یا حقوق دولتی متناسب با حجم ذخیره معدن، نوع ماده معدنی و ارزش ذاتی آن به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به تصویب هیات وزیران برسد. همچنین وزارت صنعت موظف است مانع از بهره‌برداری افراد استخراج کننده‌ای که بهره مالکانه یا حقوق دولتی مذکور را پرداخت نمی‌کنند شود و نیز وزارت امور اقتصاد و دارایی (سازمان امور مالیاتی) نیز ماده 48 قانون محاسبات عمومی کشور را اعمال کند. همچنین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پس از وصول حق بهره مالکانه یا حقوق دولتی پروانه بهره‌برداری موضوع این تبصره، از مجموع وصولی دریافت حقوق دولتی معادن، به تناسب به ردیف 130408 و باقیمانده را به ردیف 130419 پرداخت کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید