۵ دستور سیف به بانک‌ها در سال ۹۴ | اتاق خبر
کد خبر: 99120
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1394 - 08:52
 رئیس کل بانک مرکزی طی نامه ای به مدیران عامل بانک‌ها ضمن تأکید بر ضرورت تلاش شبکه بانکی در جهت تحقق شعار سال ۹۴ به بیان دستورات جدیدی برای نظام بانکی پرداخت....
 رئیس کل بانک مرکزی طی نامه ای به مدیران عامل بانک‌ها ضمن تأکید بر ضرورت تلاش شبکه بانکی در جهت تحقق شعار سال ۹۴ به بیان دستورات جدیدی برای نظام بانکی پرداخت.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به بانکداران اعلام کرد: احتراما"، ضمن  آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای تمامی مدیران و همکاران خدوم و تلاشگر شبکه بانکی،  همانگونه که اطلاع دارند طی سالهای گذشته  نظام بانکی کشور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، همواره مساعی لازم را به منظور تحقق اهداف تعیین شده بکار گرفته و جهت  تحکیم ثبات و تقویت رشد و بالندگی اقتصاد کشور، به  تخصیص بهینه منابع بانکی و هدایت آن به سمت فعالیتهای مولد و اشتغال زا در راستای  حمایت از بخشهای تولیدی و فعال سازی ظرفیتهای موجود در کشور، همت گمارده است.

با عنایت به نقش و جایگاه ویژه نظام تامین مالی در تحقق اهداف اقتصادی و وظیفه خطیری که شبکه بانکی در این زمینه برعهده دارد، ضروری است در راستای تقویت رشد اقتصادی و مساعدت به بخشهای تولیدی و با اولویت در تامین سرمایه در گردش آنها ، کلیه مدیران عامل، مدیران و تصمیم گیران شبکه بانکی کشور با حفظ و تقویت روحیه جهادی و احساس مسئولیت و اهتمام هر چه بیشتر، ضمن مدیریت بهینه منابع و مصارف وبدون اتکا به منابع بانک مرکزی ،  بسترهای خروج فعالیت های اقتصادی از رکود و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های تولیدی در کشور را فراهم نمایند.

انتخاب شعار « دولت و ملت، همدلی و همزبانی » در سال 94 وظایف متولیان نظام بانکی را سنگین تر نموده و انتظار دارد کلیه همکاران شبکه بانکی با اتخاذ تدابیر مناسب در جهت تحقق آن تلاش نمایند. بدین لحاظ لازم است موارد زیر در سیاستها و تصمیمات متخذه از سوی آن بانک / موسسه اعتباری  نصب العین قرار گرفته و بطور مستمر نتیجه  اقدامات انجام شده را به  بانک مرکزی گزارش نمایند:

  1. شرح برنامه های مدیریت بانک/ موسسه اعتباری متناسب با جایگاه و ماموریتهای محوله جهت تحقق شعار سال  94
  2. اتخاذ رویکرد فعالانه در زمینه اطلاع رسانی مستمردرخصوص برنامه ها، اقدامات و دستاورد های حاصله.
  3. تقویت روحیه مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع و تسریع در رسیدگی به شکایات مطروحه .
  4. تقویت تعامل با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان و تلاش در جهت ایجاد و تقویت همدلی و تفاهم به منظور سازگاری هرچه بیشتر میان منابع شبکه بانکی و نیازهای واقعی بخش های تولیدی.
  5. طراحی و استقرار مکانیزم بازخورد به منظور حفظ پویایی در شناسایی و رفع تنگناها، تشخیص سریع موقعیتها و تامین نیازهای جدید مالی و بهینه سازی مستمر مدیریت منابع و مصارف.

بدیهی است بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در چارچوب اصول و سیاستهای اقتصاد مقاومتی ، ضمن استمرار و تحکیم تلاشهای خود در راستای ارتقای انضباط پولی جهت مهار تورم، حفظ و تقویت ثبات در بازار ارز و کاهش شدت تلاطمات و نوسانات در این بازار جهت ارتقای پیش بینی پذیری اقتصاد کشور و شفافیت هر چه بیشتر فضا برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و پایش مستمر سلامت شبکه بانکی و ارتقای ثبات مالی در کشور اقدام نموده و به منظور بهبود خدمت رسانی به تولید با کاهش ریسکها و آسیب پذیریها در نظام مالی کشور، تمامی تلاشها و مساعی خود را برای مساعدت به  فعالیتهای مولد اقتصادی کشور با اتخاذ رویکرد فعالانه تر در زمینه اطلاع رسانی فعالیتها و اقدامات جهت  تحقق شایسته شعار سال ١٣٩٤ بکار خواهد گرفت.

در خاتمه توفیق روز افزون تمامی همکاران خدوم و تلاشگر نظام بانکی را در دستیابی به هدف همدلی و همزبانی میان دولت و ملت عزیز از خداوند متعال خواستارم. ولی اله سیف
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید