لوازم خانگی چینی جای خود را به محصولات اروپایی می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 99840
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1394 - 10:29
اتاق نیوز - رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: تا زمانی که می‌توانیم با کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا و دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی در زمینه لوازم خانگی م
اتاق نیوز - رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: تا زمانی که می‌توانیم با کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا و دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی در زمینه لوازم خانگی مراوداتی داشته باشیم طبیعی است حجم تجارت ما بعد از لغو تحریم با کشورهایی مانند کره، ترکیه و چین کاهش می یابد.
محمد طحان‌پور با بیان اینکه بهتر است هرچه سریع‌تر تولیدکنندگان اقدام و مذاکرات خود را با کارخانجات مطرح لوازم خانگی در دیگر کشورها آغاز کنند، اظهار کرد: اگر توافق هسته ای نهایی شود، در نیمه دوم سال جاری می‌توانیم آثار لغو تحریم ها را در حوزه لوازم خانگی شاهد باشیم. وی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه لغو تحریم به نفع تولید و واردات است و تولیدکنندگان باید آینده نگری و نگاهی درازمدت داشته باشند، گفت: در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان ما این نگرانی را دارند که با توجه به اخبار مثبت هسته‌ای، قیمت مواد اولیه ای را که در انبارهایشان ذخیره کردند کاهش یابد و متضرر شوند ولی جای نگرانی نیست چون تولیدکنندگان می توانند با برنامه ریزی هرچه سریع تر در این زمینه اقدام کنند. طحان‌پور با بیان این‌که اتحادیه همیشه ناظر بر کیفیت کالاهاست، گفت: کالاهایی که کیفیت ندارند بعد از لغو تحریم به تدریج از گردونه خارج می شوند و اگر تولیدکننده‌ای نمی تواند تولیدی با کیفیت داشته باشد از رقابت خارج می شود، چون تولید باید هم پای دنیا حرکت کند و تولیدکنندگان خودشان را با تکنولوژی روز دنیا مطابقت دهند. رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با بیان اینکه درحال حاضر کارخانجات خوب لوازم خانگی در کشور داریم ولی دانش و تکنولوژی به میزان کافی در این زمینه وجود ندارد، اظهار امیدواری کرد دو تا سه سال آینده بتوانیم در حوزه لوازم خانگی جای ترکیه را در منطقه بگیریم که در حال حاضر در این حوزه کشورهایی مثل ترکیه، کره، چین یا ویتنام مطرح هستند. وی بیان کرد: واردکنندگان با توجه به اینکه برای بحث حمل کالاها در شرایط تحریم مجبور هستند چندین کشور را دور بزنند طبیعی است هزینه های زیادی به آن ها تحمیل می شود و آن ها نیز مجبور هستند کالاها را به قیمت گران‌تری بفروشند. طحان‌پور در بخشی از سخنان خود به قیمت دلار اشاره و اظهار کرد: طبیعی است اگر قیمت دلار ثابت باشد تولیدکننده می‌تواند برای حداقل شش ماه آینده خود برنامه‌ریزی کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید