جوکار :‌ توسعه فناوری هسته‌ای باید تداوم یابد | اتاق خبر
کد خبر: 100258
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1394 - 09:20
نماینده مردم یزد و صدوق گفت: در سایه ایثار، تعهد و تلاش خستگی‌ناپذیر دانشمندان هسته‌ای کشورمان به جایگاه خوبی در تولید فناوری بومی هسته‌ای دست یافته‌ایم....
نماینده مردم یزد و صدوق گفت: در سایه ایثار، تعهد و تلاش خستگی‌ناپذیر دانشمندان هسته‌ای کشورمان به جایگاه خوبی در تولید فناوری بومی هسته‌ای دست یافته‌ایم.
اتاق نیوز - محمدصالح جوکار با اشاره به روز ملی فناوری انرژی هسته‌ای خاطرنشان کرد: با پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری شهدای هسته‌ای و مردم موفق به تولید دانش بومی هسته‌ای شده‌ایم و اکنون به جایگاه خوبی در صنعت هسته‌ای رسیده‌ایم. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علی‌رغم شیطنت‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر توان خودکفایی در تولید سوخت نیروگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پزشکی را دارا هستیم. وی با اشاره به رفتارهای دوگانه کشورهای غربی در موضوع هسته‌ای، گفت: غربی‌ها بر سر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ایران،‌ موانع، الزامات و محدودیت‌های فراوانی به وجود آورده‌اند، در حالی که برخی کشورها با این انرژی هسته‌ای جنایت‌های بزرگی را رغم زده‌اند، جمهوری اسلامی ایران به صورت شفاف و روشن دانش و صنعت هسته‌ای‌اش را بدون هیچ‌گونه اعتراض و تخطی دنبال کرده است و همچنان چرخه هسته‌ای و با تحقیق و توسعه غنی‌سازی و تکنولوژی آب سنگین را در داخل تداوم خواهد داد. وی تأکید کرد: در توافق تیرماه باید توسعه فناوری هسته‌ای محور توافقات قرار گیرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید