امضای قرارداد همکاری هسته‌ای میان هند و فرانسه | اتاق خبر
کد خبر: 100653
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1394 - 13:58
مقامات فرانسه و هند پس از دیدار با یکدیگر در پاریس قراردادی را در زمینه ساخت نیروگاه هسته‌ای جایتاپور در هند توسط شرکت هسته‌ای آروا فرانسه به امضا رساندند....
مقامات فرانسه و هند پس از دیدار با یکدیگر در پاریس قراردادی را در زمینه ساخت نیروگاه هسته‌ای جایتاپور در هند توسط شرکت هسته‌ای آروا فرانسه به امضا رساندند.
اتاق نیوز - به نقل از خبرگزاری ایندین تایمز، نارندرا مودی نخست وزیر هند، روز جمعه پس از دیدار و گفت‌وگو با فرانسوا اولاند همتای فرانسوی خود در پاریس قرارداد همکاری هسته‌ای به امضا رساندند. پس از اختلافاتی در مورد هزینه این قرارداد سرانجام دو طرف آن را به امضا رساندند. بنا بر این قرارداد شرکت هسته‌ای آروا فرانسه ساخت نیروگاه هسته‌ای جایتاپور در هند را آغاز خواهد کرد. پس از امضای این قرارداد هسته‌ای دو طرف به صورت مشترک اعلام کردند که در مورد انجام اقدامات مقدماتی ساخت نیروگاه هسته‌ای جایتاپور که دارای شش رآکتور هسته‌ای هر یک با ظرفیت تولید 1650 مگاوات انرژی خواهد بود به توافق دست یافته‌اند و این قرارداد باعث گسترش روابط تجاری دو کشور خواهد شد. همچنین بنابر این قرارداد آروا موظف شده است که زمینه‌های گسترش صنعت تولید تجهیزات هسته‌ای و نیز مهندسی هسته‌ای را در هند فراهم کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید