ظریفیان : صحبت‌های رهبری وفاق بیشتری در کشور ایجاد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 100775
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1394 - 08:54
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: بیانات رهبری در یکی از حساس‌ترین مقاطع جمهوری اسلامی ایران در تعیین مناسبات ایران با نظام بین‌الملل بسیار تاثیرگذار بوده و موجب می‌شو...
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: بیانات رهبری در یکی از حساس‌ترین مقاطع جمهوری اسلامی ایران در تعیین مناسبات ایران با نظام بین‌الملل بسیار تاثیرگذار بوده و موجب می‌شود مساله مذاکرات هسته‌ای با دقت، ظرافت، وحدت ملی و توجه به مصالح عمومی طی شود.
اتاق نیوز - غلامرضا ظریفیان با اشاره به بیانات اخیر رهبری درباره مسائل هسته‌ای، گفت: صحبت‌های ایشان بسیار موثر است زیرا مردم، رسانه‌ها و احزاب متوجه می‌شوند که تصمیم‌گیری درباره مذاکرات هسته‌ای در یک سطح کلان در نظام انجام می‌گیرد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به اینکه صحبت‌های ایشان اثبات کرد که دیپلمات‌های ما مورد اعتماد مسئولان عالیرتبه نظام هستند، خاطرنشان کرد: بیانات رهبری توانست عرصه‌های جدیدی را باز کند و اگر در مسیر مذاکرات بتوانیم با اعتماد متقابل پیش برویم قادر خواهیم بود وارد عرصه‌های جدیدی در نظام بین‌الملل شویم. صحبت‌های رهبری همچنین وفاق بیشتری در کشور ایجاد کرد. وی با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر دعوت مسئولان از منتقدان شاخص مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: گاهی افراد تاثیرگذار در کشور دغدغه‌های خود را در سطح عمومی بیان می‌کنند که بیان همین دغدغه‌ها ممکن است به تشویش اذهان عمومی منجر شود. مطالبه رهبری در این باره موجب می‌شود که دغدغه‌ها از سطح عمومی به سطح تخصصی‌تری ارجاع داده شود و به جای برخورد تقابلی، تعامل سازنده شکل گرفته و در مسیر مذاکرات هم از خرد جمعی و ظرفیت نخبگان استفاده شود. این عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی امروز تلاش می‌کند تا ثابت کند ایران یک فرصت بزرگ برای جهان است، گفت: اگر اعتماد میان ایران و غرب شکل بگیرد گام‌های مثبت بزرگی در روابط دو طرف برداشته می‌شود. رهبری اشاره کردند که اگر طرف مقابل از کج‌تابی‌های خود دست بردارد این تجربه را می‌توان در مسائل دیگر ادامه داد. امیدوارم این پیام رهبری توسط هوشمندان و مدیران جهانی درک شود. ظریفیان همچنین خاطرنشان کرد: بیانیه لوزان توانست تصویر ایران را در نظام بین‌الملل تصحیح کند. پیش از آن تصویر جهان اسلام تصویری آکنده از خشونت داعش و طالبان بود و برخی قدرتمندان جهان سعی می‌کردند جمهوری اسلامی ایران را نیز خشونت‌طلب معرفی کنند اما در این مذاکرات تصویر جمهوری اسلامی ایران تصویری صلح‌آمیز و اهل تعامل و مذاکره جلوه داده شد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان با اشاره به اینکه ملت ایران ثابت کرده است که زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود، افزود: امیدواریم با بیانات اخیر رهبری اقدامات دولت و پشتوانه نخبگان و مردم از این دولت پیشرفت‌های خوبی برای کشور فراهم شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید