اسناد اخیر امضا شده بین ایران و ترکیه از زبان سفیر ایران در آنکارا | اتاق خبر
کد خبر: 101338
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1394 - 14:41
در پایان سفر رییس‌جمهور ترکیه به ایران علاوه بر بیانیه مشترک، اسنادی در حوزه‌های علمی، بهداشتی، زنان و خانواده به امضا رسید....
در پایان سفر رییس‌جمهور ترکیه به ایران علاوه بر بیانیه مشترک، اسنادی در حوزه‌های علمی، بهداشتی، زنان و خانواده به امضا رسید.
اتاق نیوز - علیرضا بیکدلی ، سفیر ایران در آنکارا در یادداشتی در صفحه شخصی اش در فیس بوک با اشاره به سفر یک روزه رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه به ایران نوشت که اسنادی در سفر آقای اردوغان به تهران ( 18 فروردین) امضا شد. به نوشته وی، علاوه بر بیانیه مشترک که در پایان سفر منتشر شد اسناد ذیل در سفر آقای اردوغان به تهران به امضا رسید: - یادداشت تفاهم همکاری بین دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه جمهوری ترکیه - یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشت و علوم پزشکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه - یادداشت تفاهم بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در مورد همکاری در زمینه محیط زیست. - یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان صنایع کوچک و پارکهای صنعتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و سازمان توسعه شرکتهای کوچک و متوسط وزارت علوم صنایع و فن آوری جمهوری ترکیه - پروتکل همکاری بین مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جمهوری اسلامی ایران و موسسه ثبت اختراع ترکیه - بیانیه حسن نیت درباره فعالیتهای زنان و خانواده بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزارت خانواده و سیاستهای اجتماعی جمهوری ترکیه - بیانیه حسن نیت درباره راه آهن رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه سه شنبه گذشته در راس هیاتی بلند پایه متشکل از شش وزیر هیات دولت به تهران آمد که در این سفر یک روزه علاوه بر دیدار با همتای ایرانی اش با مقام معظم رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد. هم چنین در جریان این سفر دومین نشست شورای عالی همکاری های دو کشور در راستای گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه برگزار شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید