اوراق سلف نفتی عرضه می شود | اتاق خبر
کد خبر: 101345
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1394 - 14:49
اتاق نیوز: اوراق سلف نفتی عرضه می شود برای اولین بار در ایران هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران، در بورس انرژی عرضه می شود....
اتاق نیوز: اوراق سلف نفتی عرضه می شود برای اولین بار در ایران هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران، در بورس انرژی عرضه می شود.
علی سنگینیان مدیرعامل تامین سرمایه امین با اعلام مطلب بالا افزود: این اوراق مربوط به نفت کوره 380 سانتی استوک است و در دومرحله از روز دوشنبه 31 فروردین عرضه می شود. وی ادامه داد: این اوراق منضم به اختیار خرید و فروش تبعی با نام، قابل معامله در بورس انرژی و معاف از مالیات است. وی هدف از عرضه اوراق مزبور را تأمین مالی طرح های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران ذکر کرد و گفت: میزان مجاز عرضه اولیه اوراق حداکثر در دو مرحله در فواصل یک هفته ای و در هر مرحله حدود 55000 قرارداد معادل 500 میلیارد ریال خواهد بود. سنگینیان تصریح کرد: زمان بندی این ابزار جهت پرداخت وجه معامله به روش نقد انجام می شود. همچنین مهلت تسویه در دوره عرضه اولیه و معاملات ثانویه یک روز کاری پس از انجام معامله و تسویه نقدی در سررسید حداکثر پنج روز کاری پس از آخرین روز معاملاتی خواهد بود. به گفته وی سود روز شمار این اوراق 23 درصد است که در پایان دوره زمانی قرارداد یکسال 25 درصد سود تضمینی به دارندگان آن پرداخت شده که این سود می تواند تا سقف 28 درصد هم افزایش یابد. مشاور پذیرش، متعهد خرید بازار اولیه و بازارگردان این اوراق شرکت تأمین سرمایه امین کننده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید