توضیح سازمان میراث فرهنگی درباره سفر خبرنگار اسرائیلی به ایران | اتاق خبر
کد خبر: 101462
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1394 - 10:43
به دنبال سفر یک خبرنگار اسراییلی با روادید گردشگری به ایران ، رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با یادآوری وظایف این سازمان در این‌باره گ
به دنبال سفر یک خبرنگار اسراییلی با روادید گردشگری به ایران ، رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با یادآوری وظایف این سازمان در این‌باره گفت: این سازمان در قبال صدور روادید و مجوز ورود خارجی‌ها به ایران هیچ مسوولیت قانونی ندارد.
اتاق نیوز - حمید ضیایی پرور درباره سفر یک خبرنگار اسرائیلی در روزهای اخیر به ایران اظهار کرد: هر یک از اتباع خارجی کشورهای مختلف که علاقمند به بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی ایران هستند با دریافت روادید و مجوز ورود از مراجع ذیربط و کنترل اسناد سفر توسط ناجا در مرزهای مختلف وارد کشور می‌شوند. ضیایی پرور تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هیچ گونه مسئولیت قانونی در قبال صدور روادید و مجوز ورود به کشور ندارد. از سوی دیگر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره فعالیت یک خبرنگار اسرائیلی در ایران و چگونگی مجوز گرفتنش توضیح داده است : اصلا مجوزی گرفته نشده است. این‌ها دغل‌کاری کردند و با پاسپورت اروپایی وارد ایران شدند. او گفت: نکته دیگر این است که این شخص به عنوان توریست آمده نه خبرنگار، چرا که سفارتخانه‌ها هر کسی را که قرار باشد به عنوان خبرنگار وارد کشور شود بررسی ویژه‌ای می‌کند به این ترتیب که درخواست‌ها توسط یک هیات سه نفره بررسی می‌شود سپس تعداد روزهای حضور در ایران تعیین و نظارت هم صورت خواهد گرفت. وی تأکید کرد: بعد از اینکه این فرد از ایران رفت معلوم شد که خبرنگار اسرائیلی بوده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید