مشاور رسانه ای رئیس جمهور: اتاق اصناف ایران در رأس تعاملات اقتصادی قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 101873
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1394 - 11:22
مشاور رسانه ای رئیس جمهور با بیان اینکه توجه دولت به بخش خصوصی جدی است ، گفت: اتاق اصناف ایران در رأس تعاملات اقتصادی قرار دارد که باید توجه بیشتری به این بخش صورت گیر

مشاور رسانه ای رئیس جمهور با بیان اینکه توجه دولت به بخش خصوصی جدی است ، گفت: اتاق اصناف ایران در رأس تعاملات اقتصادی قرار دارد که باید توجه بیشتری به این بخش صورت گیرد.

محمدرضا صادق با اشاره به نامگذاری سال 94 از سوی مقام معظم رهبری به نام (دولت و ملت ، همدلی و همزبانی) افزود: نامگذاری امسال برای کشور بسیار با اهمیت است زیرا دقت و درایت رهبری ناظر بر ضرورت اتصال و پیوند بین مردم و دستگاه های اجرایی است که باید به آن توجه کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال تعامل بین سازمان های دولتی و بخش های خصوصی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است که این مساله باید در برنامه همه سازمان ها دولتی و هم خصوصی قرار بگیرد.

صادق تصریح کرد: اتصال و همراهی و رسیدن به نقطه نظر واحد و همچنین دولت را همراهی کردن اهمیت زیادی داردو برگزاری جلسات دوره ای در اتاق اصناف ایران برای ایجاد تعامل بین اتاق ها روالی خواهد شد که مقامات دولت اساتید دانشگاه، علما و خبرگان هم به این جلسه بپیوندند.

وی اظهار کرد: اتاق‌های تعاون، اصناف و بازرگانی، نمایندگان قشرهای شریف متعددی از جامعه هستند و به یک بیان همه جامعه هستند و باید در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی اهتمام بورزند و مسایل مهم اقتصادی را در اولویت قرار دهند.

صادق تصریح کرد: بحث اشتغالزایی نیز از مباحث بسیار مهم است و در این زمینه ارائه راهکار از سوی اتاق ها بسیار اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید نشان داده است که می‌خواهد از نظرات کارشناسی و نظرات خبرگان فن استفاده کند و از کسانی که اولویت دارند بهره بگیرد و بخش خصوصی حضور بیشتری در مراکز تصمیم سازی دولت و کمیسیون‌های تخصصی دولت داشته باشد.

صادق افزود: اتاقهای اصناف، تعاون و بازرگانی از جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور برخوردار هستند اتاق تعاون در شرایط سخت به دولت کمک کرده است و اتاق اصناف در راس فعالیت های اقتصادی کشور قرار دارد که بیش از دیگر اتاق ها نزدیکترین تعاملات را با مردم دارد.

وی تصریح کرد: توجه دولت به بخش خصوصی طبق اصل 44 قانون اساسی جدی است و دولت معتقد است کار باید به بخش خصوصی واگذار شود ودولت وظایف حاکمیتی را انجام دهد.

منبع: اتاق اصناف ایران

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید