دیدار ظریف با نخست وزیر پرتغال | اتاق خبر
کد خبر: 102035
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1394 - 07:54
وزیر امور خارجه کشورمان که برای یک دیدار رسمی به پرتغال سفر کرده است، با «پدرو پاسوس کوئلو» نخست وزیر پرتغال دیدار و گفتگو کرد ....
وزیر امور خارجه کشورمان که برای یک دیدار رسمی به پرتغال سفر کرده است، با «پدرو پاسوس کوئلو» نخست وزیر پرتغال دیدار و گفتگو کرد .
اتاق نیوز -  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ابراز امیدواری کرد: مناسبات دو کشور بیش از گذشته گسترش یابد. وی برای افزایش گفتگوهای بین ادیان و تمدنها و همچنین تقویت همکاریها در زمینه های فرهنگی، صنعت گردشگری و حمل ونقل بین دو کشور اعلام آمادگی کرد. ظریف با تبیین آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته ای بر ضرورت تعامل مسوولانه کشورهای اروپایی در حمایت از این مذاکرات تاکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد تحولات یمن را تشریح کرد. ظریف با تشریح اقدامات صادقانه و قاطعانه و بدون تبعیض جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم، بر ضرورت همراهی اروپا در برخورد با این پدیده بمنظور افزایش ثبات و امنیت منطقه و جهان تاکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: مبارزه با موادمخدر و قاچاقچیان از مهمترین زمینه های همکاری های مشترک بین ایران و اروپاست که توجه بیشتر اروپاییان را می طلبد. پدرو پاسوس کوئلو، نخست وزیر پرتغال نیز در این دیدار تصریح کرد: دستیابی به توافق جامع در قضیه هسته ای برای اروپا و جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. نخست وزیر پرتغال تصریح کرد: البته ادامه راه نیز کار سختی را می طلبد تا ضمن تقویت اعتمادسازی متقابل، گام های نهایی نیز برای دستیابی به این توافق برداشته شود. نخست وزیر پرتغال خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت مقابله با تروریسم، ایران و پرتغال مسوولیت مشترکی برای اصلاح رویکرد برخی از کشورها در مبارزه با این پدیده دارند و اروپا و کشورهای همراه او باید مکانیزم های مختلف و جدیدی را در راستای مبارزه با تروریسم به کار گیرند. در این دیدار همچنین طرفین برای همکاری های مشترک در مناطق مختلف جغرافیایی مانند آمریکای لاتین و کشورهای پرتغالی زبان و آفریقا اعلام آمادگی کردند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید