ارتش در جنوب غرب کشور آمادگی بسیار بالایی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 102301
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1394 - 11:59
فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب غرب کشور در رژه نیروهای مسلح گفت: ارتش در منطقه جنوب غرب کشور و به خصوص در خوزستان از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است و در سراسر آسمان اس...
فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب غرب کشور در رژه نیروهای مسلح گفت: ارتش در منطقه جنوب غرب کشور و به خصوص در خوزستان از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است و در سراسر آسمان استان خوزستان و بخش اعظم مرزهای زمینی فضای امن ایجاد کرده است.
اتاق نیوز - امیر علی ظریفی‌یگانه در مراسم روز ارتش، اظهار کرد: 29 فروردین یادآور پیام تاریخی حضرت امام​(ره) است. در زمان انقلاب اسلامی زمانی که ارتش را به انحلال کشیدند و شکافی بین ارتش و ملت ایجاد شده بود، به واسطه تصمیم تاریخی امام خمینی(ره) ارتش توانست روح تازه​ای در کالبد خویش بدمد و از همان تاریخ، هویت واقعی خود را به دست آورده و در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد. وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در نقاط مختلف از جمله ختم غائله کردستان و مقابله با توطئه​های براندازی نظام در سال‌های پیش از جنگ تحمیلی، 2 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد و با شروع جنگ نیز علی‌رغم این‌که کمتر از 18 درصد توان نظامی داشت، با اعزام اولین یگان​های خود در 100 روز اول جنگ توانست مقابل رژیم بعث عراق بایستد و جلوی پیشروی آنها را بگیرد. فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب غرب کشور افزود: همین فداکاری​های ارتش، سپاه و نیروهای مردمی در دفاع مقدس، اقدام بازدارنده​ای بود که در نتیجه آن، امروز دشمن جسارت تعدی به خاک کشورمان را ندارد. ظریفی‌یگانه با بیان این که ارتش در چهار بخش نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و قرارگاه پدافند خاتم​الانبیاء(ص) فعالیت می​کند، گفت: از اینجا اعلام می​کنیم که ارتش در منطقه جنوب غرب کشور و به خصوص در خوزستان از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است و در سراسر آسمان استان خوزستان و بخش اعظم مرزهای زمینی فضای امن ایجاد کرده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید