نایب رئیس اتاق اصناف اردبیل در گفت وگو با اتاق نیوز خبر داد: بی توجهی به مطالبات آهن فروشان اردبیل | اتاق خبر
کد خبر: 102367
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1394 - 14:13
اتاق نیوز - طرح انتقال آهن فروشان اردبیل به خارج از شهر کماکان در پیچ وخم مشکلات قرار دارد. موضوعی که جزو مطالبات مردم و اصناف این شهر است و این دغدغه صنفی از سال 68 تاک...
اتاق نیوز - طرح انتقال آهن فروشان اردبیل به خارج از شهر کماکان در پیچ وخم مشکلات قرار دارد. موضوعی که جزو مطالبات مردم و اصناف این شهر است و این دغدغه صنفی از سال 68 تاکنون پابرجاست.
نایب رییس اتاق اصناف اردبیل با اعلام این مطلب به اتاق نیوز گفت: فاز اول این طرح در سال 68 آغاز به کار کرد و سال های 73،76 و82 به ترتیب فازهای بعدی آن به مجموعه اضافه شد. عادل محمدپور ادامه داد: سوال اینجاست؛ وقتی اعلام می شود فروشندگان آهن جزو صنوف آلاینده به شمار می رود و باید به خارج از شهر انتقال یابند، پس چرا مجوز ساخت مسکن در بیرون شهر و در کنار بازار آهن فروشان صادر می کنید؟ وی با بیان اینکه این گونه کم کاری های مسئولان ذیربط مغایر با اصل 44 قانون اساسی است، گفت: از طرفی شهرداری پیشنهاد واگذاری زمین در بازار جدید را ارائه داده است و می خواهد کار احداث مغازه ها را به پیمانکار واگذار کند و پس از آن واحدهای جدید به آهن فروشان فروخته شود. این مقام مسئول ادامه داد: انتقال با این شرایط درست نیست و شهرداری نباید به منظور این انتقال برای خود درآمدزایی کند و در این میان آهن فروشان با قبول پیشنهاد معاوضه ملک خود با زمینی جدیدی که قیمت هر متر مربع آن فقط 100000ریال است، متضرر شوند. نایب رئیس اتاق اصناف اردبیل عنوان کرد: نحوه انتقال فعالان این صنف دغدغه صنف آهن فروشان محسوب می شود و در این رابطه  استاندار اردبیل پیگیری این موضوع را در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی مطرح کرده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید