حمایت مسکو از طرح سیاسی ایران برای بحران یمن | اتاق خبر
کد خبر: 102418
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1394 - 08:23
حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران و "باگدانف" معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه امروز در تماس تلفنی، آ...
حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران و "باگدانف" معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه امروز در تماس تلفنی، آخرین تحولات یمن را مورد رایزنی و گفت‌وگو قرار دادند.
اتاق نیوز - امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر راهکار سیاسی برای حل مشکلات یمن درخصوص طرح چهار ماده ای کشورمان مبنی بر توقف سریع کلیه حملات نظامی خارجی، ارسال فوری کمک های انساندوستانه، از سرگیری گفتگوی ملی _یمنی و تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی یمن با وی رایزنی و اظهار کرد: ایران از روسیه انتظار دارد تا به تلاش های دیپلماتیک و رایزنی های خود با مقامات کشورهای مختلف ادامه داده تا حملات نظامی سعودی فورا متوقف و محاصره دریایی یمن پایان پذیرد. در این گفتگوی تلفنی باگدانف ضمن استقبال از ابتکار سیاسی کشورمان برای خاتمه بحران یمن اظهار کرد: خوشبختانه ایران و روسیه دیدگاههای مشترکی در موضوع یمن دارند و هر دوکشور بر راهکار سیاسی، ضرورت ارسال کمک های انساندوستانه به مردم یمن و افزایش رایزنی های دیپلماتیک منطقه ای و بین المللی برای پایان دادن به حملات تاکید دارند. نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه افزود، کشورش همواره از مساعی کشورهای مختلف برای پایان دادن به بحران یمن حمایت می کند و در این راستا از ظرفیت خود در سازمان ملل برای پیشبرد طرح ایران استفاده می کند. روسیه معتقد است سازمان ملل باید نقش فعال تری در بازگشت صلح و ثبات به یمن ایفا کند. طرفین در این گفتگو بر ضرورت ارسال فوری کمک های غذایی، دارویی و پزشکی برای مردم یمن و جلوگیری از تشدید وخامت اوضاع انسانی را مورد توجه قرار داده و بر مواضع مشترک تهران مسکو درقبال محکومیت اقدام نظامی در منطقه و ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی تاکید کردند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید