سیف تاکید کرد: ایجاد خطوط اعتباری با ارزهای محلی | اتاق خبر
کد خبر: 102475
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1394 - 10:16
اتاق نیوز: رئیس کل بانک مرکزی، تقويت همكاری‌های بانكی منطقه ای و ايجاد خطوط اعتباری به ارزهای محلی به منظور تصفيه مبادلات تجاری تحت نظارت بانک‌های مرکزی را پیشنهاد ...
اتاق نیوز: رئیس کل بانک مرکزی، تقويت همكاری‌های بانكی منطقه ای و ايجاد خطوط اعتباری به ارزهای محلی به منظور تصفيه مبادلات تجاری تحت نظارت بانک‌های مرکزی را پیشنهاد کرد.
ولی الله سیف در ادامه سفر خود به آمریکا برای شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در سال ۲۰۱۵ در جلسه ناهار كاري رئیس اداره خاورمیانه و آفریقای جنوبی صندوق بین المللي پول که با حضور روسای کل بانک های مرکزی کشورهای عضو برگزار شد، شركت کرد. در این جلسه مسعود احمد مروری بر مسایل مبتلابه بانک‌ها با توجه به استانداردهای مقرراتی و تحریم های تجاری و اقتصادی داشت. از جمله این موارد لزوم اجرای قانون مالیاتی آمریکا موسوم به (FATCA)، اجرای قانون مبارزه با پولشویی و تروریسم مالی و تبعيت از قوانين وضع شده توسط وزارت خزانه داري آمريكا است که فعالیت مالی بانک‌ها به صورت بین المللی بويژه در استفاده از دلار آمريكا در معاملات را با ریسک بالایی مواجه کرده است. باتوجه به نقشی که بانک‌ها در تجارت جهانی دارند، این موضوع نگرانی‌هایی را برای آنها به‌وجود آورده است. رئیس کل بانک مرکزی نیز در اظهاراتب ضمن تائید مطالب عنوان شده اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پیش از این با چنين مشکلاتي مواجه بوده است. وی، راه حل مناسب برای این امر را تقويت همكاري هاي بانكي منطقه اي و ايجاد خطوط اعتباری به ارزهای محلی به منظور تصفيه مبادلات تجاري تحت نظارت بانک‌های مرکزی عنوان کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید