یوسفیان ملا تصریح کرد: معوقات بانکی 400.000 میلیارد تومانی | اتاق خبر
کد خبر: 102667
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1394 - 13:13
اتاق نیوز:عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: هم اکنون حجم معوقات بانکی حدود 80 هزار میلیارد تومان است ولی اگر با معوقات بانکی مقابله نشود این میزان به سرعت دو تا سه
اتاق نیوز:عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: هم اکنون حجم معوقات بانکی حدود 80 هزار میلیارد تومان است ولی اگر با معوقات بانکی مقابله نشود این میزان به سرعت دو تا سه برابر خواهد شد.
عزت الله یوسفیان ملا با بیان این نکته که علت اصلی افزایش معوقات بانکی سودهای تسهیلات و جرایم تاخیر است، تصریح کرد: اصل وام، اصل سود به همراه جریمه سه عامل اصلی افزایش معوقات بانکی است. وی ادامه داد: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی جلوی رشد معوقات بانکی را گرفته است چراکه اگر این کار انجام نمی شد الان مطالبات معوق 300-400 هزار میلیارد تومان شده بود. یوسفیان ملا با اشاره به اینکه بسیاری از بدهکاران بانکی که هم اکنون ممنوع الخروج هستند اصلا گیرنده وام نیستند، به تسنیم گفت: این افراد به خاطر ضمانت در جرگه بدهکاران بانکی قرار گرفته اند. این درحالی است که بانک ها نباید در گام اول به سراغ ضامن بروند بلکه باید در ابتدا تلاش خود را برای وصول معوقات از بدهکار اصلی انجام دهند. وی ادامه داد: البته آقای لاریجانی رییس مجلس برای کمک به تولید قصد ساماندهی معوقات بانکی را دارد؛ این موضوع خواست اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از رئیس مجلس بود. این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رییس مجلس هم اکنون در فکر صحبت با ستاد و بانک‌هاست تا به راه حل مطلوبی در خصوص بدهکاران اصلی و ضامن ها برسند. ضمن آنکه تصمیمی هم برای سایر بدهکاران بانکی گرفته شود. یوسفیان ملا با تأکید براین نکته که امسال واقع نگری در بدهکاران بانکی انجام خواهد شد، تصریح کرد: از آنجایی که بانک مرکزی به تنهایی قادر به انجام کاری نیست و عملاً قدرت کنترل بانک های کشور را ندارد باید تصمیم جدی برای این موضوع گرفته شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید