بهای کنونی نفت به زیان تولیدکنندگان و ثبات بازار جهانی است | اتاق خبر
کد خبر: 103154
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 08:26
رییس‌جمهور با بیان اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از ایجاد تحرک در روابط خود با ونزوئلا بویژه در عرص...
رییس‌جمهور با بیان اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از ایجاد تحرک در روابط خود با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی، استقبال می کند.
اتاق نیوز - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا، گفت: اراده ملت و دولت ایران، توسعه روابط دوستانه و همکاری با ونزوئلا در همه عرصه‌هاست. رییس جمهور با تاکید بر اینکه دوران دخالت قدرتهای بزرگ در امور داخلی سایر کشورها به سر آمده است، تصریح کرد: دخالت برخی قدرتها در امور داخلی کشورهای مستقل از جمله ونزوئلا از دیدگاه ایران غیرقابل قبول است. روحانی همچنین با اشاره به کاهش بهای جهانی نفت، گفت: بهای امروز نفت به زیان تولیدکنندگان و ثبات بازار جهانی است و امیدواریم تلاش هماهنگ صادرکنندگان نفت برای بازگرداندن تعادل به بازار نفت، ادامه یابد تا با ایجاد ثبات و توازن قیمت در بازار، همگان از آن سود ببرند. رییس جمهور با اشاره به رایزنی های ونزوئلا برای ایجاد تعادل در بهای جهانی نفت اظهارداشت: امیدواریم این حرکت به ثبات و تعادل قیمت نفت در بازارهای جهانی بینجامد. "دلسی رودریگرز" وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت استحکام بیش از پیش روابط کارکاس با جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران برای ونزوئلا یک دوست و شریک راهبردی است و ملت و دولت ونزوئلا پیوسته در کنار ایران خواهد بود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید