کشف عامل احتمالی بیماری آلزایمر | اتاق خبر
کد خبر: 103164
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 08:39
محققان دانشگاه دوک در دستاوردی جدید در زمینه درمان آلزایمر موفق به کشف یک عامل بالقوه برای این بیماری شده‌اند که شاید بتواند به عنوان یک هدف برای درمان‌های دارویی آ...
محققان دانشگاه دوک در دستاوردی جدید در زمینه درمان آلزایمر موفق به کشف یک عامل بالقوه برای این بیماری شده‌اند که شاید بتواند به عنوان یک هدف برای درمان‌های دارویی آینده مورد استفاده قرار گیرد.
اتاق نیوز - به گفته محققان، این یافته‌ها می‌تواند درهای جدیدی را در تلاش‌های فزاینده جهانی برای درمان زوال عقل باز کند. دانشمندان اعلام کرده‌اند تحقیقات آلزایمر آن‌ها بر روی موشها، یک فرآیند جدید را که به باور آن‌ها، منجر به توسعه بیماری می‌شود، کنار می‌گذارد. آن‌ها مشاهده کردند که در بیماری آلزایمر، سلول‌های ایمنی که معمولا از مغز محافظت می‌کنند، در عوض به مصرف یک ماده مغذی اساسی موسوم به آرژنین می‌پردازد. محققان با انسداد این فرآیند با یک دارو توانستند از شکل‌گیری پلاک در مغز جلوگیری کرده و همچنین از دست رفتن حافظه را متوقف کنند. اگرچه روش‌های آزمایش شده بر روی حیوانات نمی‌تواند همان کاربری را در بدن انسان تضمین کند، اما این یافته‌ها بسیار امیدبخش هستند زیرا تاکنون نقش دقیق سیستم ایمنی و آرژنین در بیماری آلزایمر کاملا ناشناخته باقی مانده بود. دارویی برای متوقف کردن واکنش سیستم ایمنی بدن به آرژنین موسوم به دی‌فلورومتیل اورنیتین(DFMO) در حال حاضر برای انواع خاصی از سرطان مورد بررسی قرار دارد و ممکن است برای آزمایش به عنوان یک درمان بالقوه آلزایمر نیز مناسب باشد. تعداد افراد مبتلا به یکی از انواع زوال عقل در سراسر جهان تا سال 2050 به 135 میلیون نفر خواهد رسید. محققان امیدوارند که این نتایج جدید بتواند درها را بسوی درک بهتر و متفاوت‌تر از آلزایمر و کشف درمان‌های جدید باز کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید