نائب رییس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با اتاق نیوز: شبه دولتی ها مانع ازاد سازی سهام عدالت می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 103224
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 11:50
اتاق نیوز: پور ابراهیمی گفت: بر اساس اصل 44 باید سهام شرکت های بزرگ به دولت واگذار شود تا از این طریق، بتوان معاملات سهام عدالت را ازاد کرد؛ اما شبه دولتی ها مانع واگذار...
اتاق نیوز: پور ابراهیمی گفت: بر اساس اصل 44 باید سهام شرکت های بزرگ به دولت واگذار شود تا از این طریق، بتوان معاملات سهام عدالت را ازاد کرد؛ اما شبه دولتی ها مانع واگذاری شرکت به بخش خصوصی می شوند.
محمد رضا پور ابراهیمی عضور شورای پول و اعتبار با مد نظر قرار دادن روند آزاد سازی معاملات سهام عدالت به اتاق نیوز اعلام کرد: سال هاست که مجلس و دولت به منظور آزاد سازی معاملات سهام عدالت، با برخی از شرکت ها دچار چالش شده اند به طوری که شرکت های دولتی سهام خود را به شبه دولتی ها واگذار کرده اند تا نه خصوصی باشند و نه دولتی. وی ادامه داد: بنابراین نمی توان سهام این شرکت ها را شناسایی کرد تا برای واگذاری آنها تصمیم گیری شود. پور ابراهیمی یاد آور شد: چندین سال می شود که مجلس برای آزادی سازی معاملات و واگذاری سهام عدالت تلاش می کند؛ اما قدرتی در پشت پرده وجود دارد که مانع تحقق این مهم شده است و نمایندگان، لایحه را از مجلس خارج و به دستور کار هیئت وزیران ارسال کرده اند. نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت با اشاره به قیمت برگه های سهام عدالت اعلام کرد: بر اساس آمار، حدود 45 میلیون نفر در ایران، برگه سهام عدالت را در اختیار دارند که قیمت هر برگه تا پایان سال 93 معادل 2 و نیم میلیون تومان ارزیابی شده بود. رئیس فراکسیون بازار سرمایه مجلس شورای اسلامی افزود: برای آزاد سازی معاملات سهام عدالت نیاز جدی به همکاری دولت وجود دارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید