نظر پزشکیان درباره پیگیری طرح ارائه رایگان مواد مخدر به بیماران معتاد | اتاق خبر
کد خبر: 103725
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1394 - 12:01
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ارائه نظر خود در خصوص پیگیری طرح ارائه رایگان مواد مخدر به بیماران معتاد، گفت: تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد نمی‌توان جلوی عرض
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ارائه نظر خود در خصوص پیگیری طرح ارائه رایگان مواد مخدر به بیماران معتاد، گفت: تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد نمی‌توان جلوی عرضه را گرفت.
اتاق نیوز - مسعود پزشکیان درباره پیگیری طرح ارائه رایگان مواد مخدر به بیماران معتاد که در زمان تصدی وی در وزارت بهداشت نیز مطرح بوده است، گفت: این موضوع بحثی علمی است. زیرا تا زمانی که در بازار تقاضا وجود دارد نمی‌توان جلوی عرضه را گرفت و در طی این سال‌ها نیز دولت با تمام قدرت در این عرصه جنگیده است. اما نه تنها تعداد معتادان کم نشده بلکه بیشتر هم شده است. وی افزود: برای این است که تقاضا ایجاد کرده‌اند. در واقع اگر بتوانیم از یک طرف عرضه را مدیریت کنیم در این صورت قادر به کنترل و درمان خواهیم بود. اما اگر نتوانیم عرضه را کنترل کنیم طبیعتاً‌ مشکلاتی به وجود می‌آید. پزشکیان درباره این‌که چرا این طرح پیگیری و اجرایی نشد، گفت: موقعی که بنده وزیر بودم به دنبال این موضوع بودیم. حتی لایحه داده، دولت و قوه قضائیه هم پذیرفتند و به مجلس آمد. اما زمانی که ما از این مسئولیت رفتیم هیچ کسی پیگیر نبود. لذا معتقدم برای اجرا باید موضوع را بدانند و بفهمند و بخواهند اجرا کنند. این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این‌باره که آیا این موضوع توسط دستگاه‌های مربوطه پیگیری می‌شود، گفت: به نظر می‌رسد باید ابتدا مشکل را از نظر علمی بشناسند، راه‌حل‌ها را بدانند و سپس آن را تبدیل به لایحه کنند تا این موضوع مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید