اتاق نیوز گزارش می دهد/ اصناف در تدارک ساخت پل مجازی میان تولیدکننده و مصرف‌کننده | اتاق خبر
کد خبر: 103791
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1394 - 15:31
اتاق نیوز - احسان احمدی -  اتاق اصناف ایران در جدیدترین اقدام خود قصد دارد فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی را با راه اندازی شبکه ای رسمی و تحت نظارت عالیه خود قانونمن
اتاق نیوز - احسان احمدی -  اتاق اصناف ایران در جدیدترین اقدام خود قصد دارد فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی را با راه اندازی شبکه ای رسمی و تحت نظارت عالیه خود قانونمند کند. راه اندازی شبکه ای با عنوان "شبکه رسمی بازار الکترونیک اصناف ایران"باران" که آئین رونمایی از این سامانه اول تیرماه سال جاری، همزمان با روز اصناف برگزار خواهد شد.
طبق ماده 87 قانون نظام صنفی؛ فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی مستلزم اخذ پروانه کسب است. قانونی که هیچ گاه از سوی فروشندگان کالا در اینترنت رعایت نشد و در این میان برخی افراد از اعتماد مردم سوء استفاده کردند و  این موضوع باعث شد تا مردم کمتر رغبت کنند تا از طریق فضای مجازی اقدام به خرید کنند. اتاق اصناف امیدوار است این برنامه ریزی بی سابقه علاوه بر رضایت مشتریان،  منشأ اثرات مثبت در کسب وکار فعالان صنفی شود و بستر مناسبی برای رقابت در عرصه کیفیت و قیمت و همچنین مسیری برای بهبود الگوی مصرف باشد. رئیس اتاق اصناف ایران در تشریح اهداف اتاق برای راه اندازی این شبکه و نحوه عملکرد آن اظهار داشت: اتاق اصناف ایران به عنوان متولی بخش خصوصی در حوزه اصناف و با هدف حمایت از صنوف و در راستای ایجاد بستر خرید و فروش اینترنتی امن، مطمئن و قابل اعتماد برای مردم، " باران" را راه اندازی می‌کند.

علی فاضلی افزود: شبکه باران شامل شبکه سیستم نرم افزاری جامع، متمرکز و یکپارچه‌ای است که در آن امکان خرید و فروش اینترنتی امن و قابل اطمینان، میان مردم، اصناف و تامین کنندگان کالا می‌باشد.

رئیس اتاق اصناف تصریح کرد: با اجرای این طرح میان تامین کنندگان کالا از قبیل؛ تولیدکنندگان، واردکنندگان، شرکت‌های پخش و نمایندگی‌های رسمی و توزیع کنندگان و ارائه کنندگان کالا و خدمات از قبیل واحدهای صنفی عمده فروش، واحدهای صنفی تولیدی، واحدهای صنفی خرده فروش، واحدهای صنفی خدماتی و خدمات فنی و مصرف کنندگان و دریافت کنندگان نهایی کالا و خدمات که مردم میباشند پلی ارتباطی بوجود آمده و در نتیجه یک نظام توسعه یافته و مبتنی بر فناوری در توزیع کالا و ارائه خدمات در سطح کشور بوجود خواهد آمد که در آن از تولید داخلی نیز حمایت بیشتری خواهد شد.

فاضلی ادامه داد: از طریق این شبکه مردم می‌توانند در هر کجای کشور، با ورود به درگاه سیستم باران، به جستجوی کالای مورد نظر خود در میان واحدهای صنفی سطح کشور پرداخته و یا براساس امکانات سیستم، کالای مورد نظر خود را از واحدهای صنفی که نزدیک‌ترین مسافت و یا پایین ترین قیمت را ارائه کرده‌اند، خرید کنند و یا به هنگام جستجوی واحد صنفی خدماتی که ارائه دهنده خدمات مورد نظرشان است بتوانند به نزدیک ترین یا خوش اصناف ترین آشنا دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: این طرح با ایجاد پل مجازی میان تولیدکننده و مصرف‌کنندگان به نحوی حذف واسطه‌ها، انبارداری طولانی مدت و کاهش هزینه‌های حمل و نقل را برای تولیدکنندگان و کاهش قیمت‌برای مصرف‌کنندگان را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: همچنین تامین کنندگان کالا و تولیدکنندگان محصولات ضمن ثبت شناسنامه و مشخصات فنی کامل محصولات و با ارائه راهکارهای مفید می‌توانند مردم را در تشخیص کالا یا محصول با کیفیت و اصل از مشابه تقلبی و بی‌کیفیت آن با خبر ساخته و تبلیغات، نقد و بررسی ها و ... را نیز جهت اطلاع رسانی به مردم به اشتراک گذارند .

فاضلی افزود: با اتصال دو سیستم باران و بازرسی این امکان برای مردم فراهم خواهد شد تا بتوانند شکایت خود از اعضای شبکه باران را مستقیما به واحد بازرسی مربوطه ارسال و از همین طریق پیگیری کنند.

وی گفت: این سیستم بستر مناسبی برای رقابت در عرصه کیفیت و قیمت و مسیری در برای بهبود الگوی مصرف است و رضایت مشتریان را به دنبال خواهد داشت.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید