معاون وزیر کار:200 هزار اشتغال پذیر امسال توانمند می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 104144
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1394 - 14:12
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانمندسازی 200 هزار نفر اشتغال پذیر و کارورز را از برنامه های امسال این وزارتخانه عنوان کرد....
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانمندسازی 200 هزار نفر اشتغال پذیر و کارورز را از برنامه های امسال این وزارتخانه عنوان کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا، حسن طایی روز یکشنبه در جمع روسای مراکز کاریابی و کارآفرینی استان کرمان افزود: امسال 10 تا 40 هزار میلیارد ریال اعتبار برای کارورزی و اشتغال پذیری 200 هزار نفر در نظر گرفته شده و آیین نامه ای برای آن تدوین شده است تا این افراد در بنگاه ها توانمند شوند. وی همچنین اظهار کرد: تلاش بسیاری برای موضوع مالیات مراکز کاریابی ها انجام دادیم اما تاکنون تلاش ها برای تخفیف های مالیاتی به نتیجه نرسیده است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بحث درآمد مراکز کاریابی اشاره کرد و گفت: درآمد ناکافی این مراکز به مسایل کلان بازار باز می گردد. طایی تاکید کرد: باید مراکز کاریابی گزارش های میدانی داشته باشند و ببینند به کار گمارده شدگان پس از مدتی چه میزان ریزش کرده اند. وی به بحث فقدان تطابق شغلی دانش آموختگان اشاره کرد و گفت: راه حل این موضوع این است که فرد را در دوره آزمایشی اشتغال و استخدام، اشتغال پذیر کنیم. وی اظهار کرد: به کارگاه های کوچک و مشاغل خانگی توجه می کنیم زیرا بودجه لازم را برای پرداختن به کارگاه های متوسط و بزرگ نداریم. طایی گفت: مراکز کاریابی می توانند استعدادیابی کنند زیرا بهترین مراکز برای شناخت استعدادها و توانمندی های کارجویان هستند. وی با اشاره به این که از گفتن و تذکر دادن به مسوولانی که به استان کرمان سفر می کنند خسته نشوید، افزود: باید بدانیم که مهارت های گفتاری، شنیداری و نوشتاری مهمتر از بقیه مهارت ها هستند. معاون وزیر کار بیان کرد: هنوز به اهمیت کارآفرینی که نیاز امروز جامعه است، نرسیده ایم و متاسفانه در برخی مراکز کارآفرینی فردی پاسخگوی ارباب رجوع است که توانایی کافی را برای این موضوع ندارد. وی گفت: از سویی بخش تقاضا در مراکز کارآفرینی نیز دچار مشکل است اما باید بپذیریم که مشکلاتی نیز در حوزه عرضه وجود دارد. طایی تصریح کرد: باید در فرآیند کارپذیری بدانیم که چه آموزش هایی ارایه دهیم تا فرد پس از طی کردن این آموزش ها بتواند وارد عرصه کار شود. وی گفت: برای اشتغال پذیری دانش آموخته باید بتوانیم دانش را به مهارت تبدیل کنیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید