شکریه: نباید امکان ایجاد اشتغال افراد را از بین برد | اتاق خبر
کد خبر: 104431
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1394 - 16:45

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه خواست دولت افزایش صدور پروانه کسب است، تاکید کرد: باید با رعایت اصول و قوانین صنفی، جواز کسب واحدهای صنفی صادر شود تا امکان ایجاد اشتغال برای افراد جامعه از بین نرود.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران جلاالدین محمد شکریه با بیان اینکه خواست و اراده دولت بر افزایش صدور پروانه کسب است، ادامه داد: دولت با همین هدف در اصلاح قانون نظام صنفی حدود صنفی را حذف کرده تا کار متقاضیان پروانه کسب راحت‌تر شود.

وی با بیان اینکه حذف حدود صنفی از قانون نظام صنفی صحیح نبود، گفت: با وجود اینکه ما مخالف این موضوع بوده و خواستار برقرار شدن حدود صنفی در قانون هستیم اما مشخص است که دولت به دلیل مشکلی که برای اشتغالزایی دارد با حذف این بند از قانون خواسته تا میزان بیکاری را کاهش دهد.

نماینده گیلان در اتاق اصناف ایران تصریح کرد: کاهش صدور پروانه کسب خلاف رونق کسب و کار است، یکی از دلایلی که باعث افزایش گرایش مردم به سمت تاسیس واحدهای صنفی شده بیکاری است، کمبود اشتغال پایدار از مشکلات اساسی کشور است، بنابراین باید با رعایت اصول و قوانین صنفی، جواز کسب واحدهای صنفی صادر شود تا امکان ایجاد اشتغال برای افراد جامعه از بین نرود.

شکریه اظهار کرد: این نوع اشتغالزایی برای دولت هیچ هزینه‌ای ندارد و افراد با سرمایه شخصی‌ خود زمینه کسب و کار را فراهم می‌کنند.

وی در مورد تبدیل واحدهای صنفی کوچک به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، گفت: شاید در بخش پوشاک و خواربار فروشی بتوان واحدهای صنفی کوچک را به فروشگاه‌های زنجیره‌ای تبدیل کرد اما واحدهای صنفی خدماتی، خدمات فنی و تولیدی ها را نمی‌توان به فروشگاه های زنجیره ای تبدیل کرد و وجود آنها به این شکل لازم است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید